Sjajni Zadar potpuno demolirao Cedevitu Olimpiju!

Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2023.

Apsolutno sjajnu utakmicu odigrali su košarkaši Zadra koji su na domaćem terenu upisali visoku pobjedu protiv Cedevite Olimpije...

U Zadru je gostovala Cedevita Olimpija, jedna od momčadi koja se bore za što bolju poziciju pri vrhu ljestvice. Međutim, nije joj to pomoglo danas.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Danijela Jusupa odigrala je sjajnu utakmicu od početka do kraja te zasluženo slavila s vrlo visokih 81:59. Tako su Zadrani stigli do desete pobje8de sezone.

Izvrsno je Zadar odigrao prvo poluvrijeme. Kod gostiju je igrao gotovo pa isključivo Yogi Ferrell koji je ubacio skoro polovicu poena svoje ekipe.

Zadrane je predvodio nepogrešivi Juan Davis, a standardno solidno do odlično igrali su i Luka Božić i Dario Drežnjak. Nijednom kroz prvo poluvrijeme Slovenci nisu bili prijetnja pa je tako bilo i na rezultatu (43:26).

Gosti u drugom poluvremenu nisu imali odgovora na dalekometnu paljbu Zadrana koji su održavali stečenu prednost. Nakon još jedne trice Marka Ramljaka Zadar je vodio sa 62:40. Nije bilo nikakve dvojbe do kraja utakmice.

Najbolji je u redovima Zadra bio Dario Drežnjak s 20 poena i devet skokova, Luka Božić dodao je 18 koševa, devet skokova i sedam asistencija.

Josh Adams sa 17 poena i pet skokova predvodio je Olimpiju. Lovro Gnjidić nije igrao, dok je Karlo Matković ostao bez poena za 15 minuta uz tri skoka.