Cibona skoro ispustila 28 razlike protiv Škrljeva

Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2023.

Košarkaši Cibone stigli su do pobjede na gostovanju kod Škrljeva 89:85, u susretu 22. kola HT Premijer lige...

Niti 24 sata nakon utakmice protiv Budućnosti, košarkaši Cibone igrali su prvenstvenu dvoboj u gostima kod Škrljeva, trenutno posljednje momčadi lige.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na koncu je stigla do 18. pobjede rezultatom 89:85, iako su tijekom utakmice imali i više od 20 koševa viška. Domaćin ostaje na pet pobjeda.

Činilo se da će Cibona rutinski riješiti utakmicu u svoju korist, međutim, nije tako bilo. Škrljevo je u završnici opasno zaprijetilo potpunom preokretu. U 25. minuti gosti su vodili sa 58:30, čak 28 razlike.

Šest minuta prije kraja gosti su imali 21 poen prednosti (77:56), nešto ranije i više, no domaćin radi veliku seriju od čak 23:5 i dolazi na samo minus tri (82:79). Ipak, Cibona je uspjela izdržati do kraja.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Borna Kapusta s 21 poenom i sedam dodavanja, dok je Lovro Mazalin dodao 15 koševa, devet skokova i pet asistencija.

Najbolji je kod domaćina bio Derryck Thornton s 27 poena i sedam asistencija.