Juranovićev prvijenac u Bundesligi nije pomogao Union Berlinu, remi kod Kovačevog Wolfsburga

Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2023.

Odigrane su još tri utakmice 24. kola njemačke Bundeslige iz kojih izdvajamo pogodak Josipa Juranovića čiji Union Berlin nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Kovačevog Wolfsburga...

Vodeće pozicije sve su dalje za Union Berlin koji je danas upisao četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobjede, a sve skupa treći remi. Na gostovanju kod Wolfsburga kojeg vodi Niko Kovač, odigrali su 1:1.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rezultat se nije mijenjao sve do 71. minute kada su gosti dobili penal kojeg je realizirao Josip Juranović. Hrvatskom beku ovo je bio treći gol za klub, a prvi u Bundesligi.

Ipak, Wolfsburg je došao do boda u 84. minuti kada je zabio Patrick Wimmer. Austrijanac je tek dvije minute ranije ušao u igru.

U redovima domaće momčadi nije bilo Bartola Franjića zbog ozljede.

Jako dugo Hoffenheim ne zna za pobjedu, a danas je upisao osmi uzastopni poraz. Na gostovanju kod Freiburga izgubio je s 2:1 i tako ostao prikovan za dno ljestvice s 19 bodova.

Domaćina je u vodstvo doveo Maximilian Eggestein u petoj minuti. Početkom drugog poluvremena izjednačio je Angelo Stiller, da bi u 83. minuti ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Ozana Kabaka.

Pobjedu Freiburgu donio je Ritsu Doan koji je zabio u 89. minuti. Za goste nije nastupio Andrej Kramarić.

Bayer Leverkusen slavio je u gostima kod Werdera s 3:2, a zabijali su Mitchel Bakker, Jeremie Frimpong i Adam Hložek. Za ekipu iz Bremena strijelci su bili Marvin Ducksch i Niclas Fullkrug.