Hrvati vani: Vida asistent u porazu, Badelj i Puljić zabili za pobjedu

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.03.2023.

Milan Badelj i Jakov Puljić u nedjelju su se upisali među strijelce dok je Domagoj Vida bio asistent. Puljić je uz gol zaradio i isključenje...

U susretu 26. kola grčkog prvenstva AEK je kod kuće poražen od Olympiakosa s 1:3 i tako je prepustio prvo mjesto Panathinaikosu koji je slavio istovremeno u gostima s 2:0 protiv Atromitosa.

Igraj na Brescia - Genoa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do ovog kola AEK je bio momčad s najmanje primljenih golova, međutim s ova tri gola više nije najbolji u toj kategoriji.

Pobjedu Olympiakosu donijeli su Harold Moukoudi autogolom te Cedric Bakambu i Sergi Canos. Domagoj Vida kod domaćina je igrao cijelu utakmicu i asistirao je za konačnih 1:3 koje je postavio Steven Zuber.

Milan Badelj donio je pobjedu Genoi u 29. kolu Serie B protiv Ternane. Badelj je odigrao cijelu utakmicu, a Genoa je ovom pobjedom zadržala drugu poziciju na ljestvici.

Bivši hrvatski reprezentativac poentirao je u 13. minuti kada je ostao sam u petercu gostiju, uočio ga je Ridgeciano Haps, a Badelj mirno pogodio praznu mrežu.

U mađarskom prvenstvu Puskas Akademija upisala je veliku pobjedu kod lidera Ferencvarosa. Slavila je s 2:1 i ostala za petama trećeplasiranom Debrecenu koji ima bod više.

Gosti su u prvom poluvremenu došli do oba pogotka, prvo je zabio Gyorgyi Komaromi, a zatim u 37. minuti Jakov Puljić.

Puljić je izašao u 56. minuti nakon što je zaradio isključenje, a domaćin je s igračem manje samo smanjio preko Botke u 96. minuti. Karlo Bartolec kod gostiju je igrao cijelu utakmicu.