Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 14.03.2023, 21:00 h, Etihad, Manchester
Suci: Slavko Vinčić, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)

Branimir Korać • utorak, 14.03.2023.

Manchester City igrat će u četvrtfinalu Lige prvaka. U uzvratu protiv RB Leipziga bio je izrazito uvjerljiv, a posebno raspoložen bio je Erling Haaland...

Phil Foden
55'
26
Riyad Mahrez
55'
19
Julián Álvarez
63'
21
Sergio Gómez
64'
4
Kalvin Phillips
64'
André Silva
63'
9
Yussuf Poulsen
63'
2
Mohamed Simakan
63'
7
Dani Olmo
72'
16
Lukas Klostermann
80'
Trener
Marco Rose

Jedinstveni Erling Haaland ukazao se kao najgora noćna mora obrani Leipziga. Haaland rijetko oprašta, a ovaj put bio je posebno impresivan. I lopta ga je htjela, odbijala se prema njemu, a on je kažnjavao svaku pogrešku.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pet golova, da je ostao u igri do kraja bilo bi ih još. Nitko ga večeras nije mogao zaustaviti, jednostavno, bila je to Haalandova večer.

Već u trećoj minuti Manchester City imao je veliku priliku kada je lopta ubačena s desne strane, ali Ilkay Gündogan pucao je preko gola.

Držao se Leipzig do sredine prvog dijela, doduše preživljavao nalete domaćina, a da je s druge strane bio posve nepostojeći. I onda u 21. minuti slijedi pogodak. Benjamin Henrichs igrao je rukom i nakon VAR provjere dosuđen je kazneni udarac.

Haaland je uzeo loptu i mirno pogodio za 1:0.

Tu se otvorilo.

U 24. minuti krasnim udarcem Kevin de Bruyne pogodio je gredu, ali na odbijenu loptu dolazi Haaland i lakoćom pogađa za 2:0.

Promašio je City još nekoliko prilika do sudačke nadoknade prvog dijela kada Ruben Dias pogađa vratnicu, a od Haalanda se lopta odbija u mrežu nakon što se kotrljala po crti.

Niti deset minuta igre u drugom dijelu nije trebalo za povećanje vodstva. Prvo je Gundogan povisio na 4:0, a zatim i Haaland zabija peti u 53. minuti.

Potpuno jednosmjerna utakmica dovela je do još jednog Haalandovog gola nakon čega je izašao potpuno zaradivši dnevnicu.

U završnici susreta De Bruyne je postavio konačnih 7:0 za potpunu potvrdu kako je sve bilo na Cityjevoj strani. Gvardiol je odradio cijelu utakmicu.