SuperSport Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 15.03.2023, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2819
Suci: Mateo Erceg (Benkovac), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik)

Branimir Korać • srijeda, 15.03.2023.

Istra 1961 upisala je veliku pobjedu u borbi za Europu, svladala je u odgođenom susretu 12. kola Dinamo. Domaćin je čekao priliku, bio u podređenom položaju, ali kada se ona ukazala, znao ju je iskoristiti i na kraju doći do sva tri boda...

Ante Čačić malo je izmiješao postavu u odnosu na susret u Šibeniku gdje je Dinamo izgledao dosta loše, nije niti u Puli bilo nešto posebno dobro, a s rezultatske strane bilo je jednako loše.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo ne izgleda dobro i trener će morati ponuditi neke odgovore, danas je nakon "sto godina" u vezi osvanuo Ljubičić na kojem se vidjelo kako se ne osjeća baš onako ugodno na toj poziciji kao što je bio slučaj kada je dolazi u Dinamo. Od prve minute krenuli su i Mauro Perković na lijevom beku i Luka Menalo na desnom krilu, no ti eksperimenti nisu donijeli neki veliki uspjeh. Osim toga u 90 minuta napravljena je samo jedna izmjena iako je bilo materijala za pokoju više.

Krenulo je velikom prilikom Dinama u šestoj minuti. Mišić je dao odličnu loptu sa svoje polovice, obrana Istre griješi i Menalo dolazi sam pred vratara, ali puca pokraj gola.

Dvije minute kasnije griješi Ristovski koji gubi loptu na svojoj polovici, uzima je Boultam, ulazi u 16 metara i puca jako loše.

Dinamo je imao više loptu u nogama i pritiskao domaćina pa je tako u 15. minuti Petković pucao iz voleja preko gola pa su Menalo o Špikić pokušavali nadmudriti Majkića, ali bez uspjeha, a Istra je prvi put opasno zaprijetila u završnici prvog dijela kada je Bakrar pucao s ruba 16 metara, ali Livaković je obranio.

U prvih 15 minuta drugog dijela Dinamo je ponovno prijetio preko Menala i Petkovića.

Što je vrijeme više odmicalo, to je Dinamo sve teže dolazio do prilike. S druge strane Istra je u završnici nanjušila krv, krenula prema naprijed i došla do pogotka.

U 91. minuti Majkić je ispucao loptu, Mišić je glavom prenio, ali idealno za Matheusa koji iz kaznenog prostora iskosa krasno prebacuje Livakovića.

Do kraja susreta Dinamo nije uspio napraviti ništa, ostalo je 1:0 i Istra odnosi veliku pobjedu.