Premier liga, 28. kolo, 18.03.2023, 18:30 h
Chelsea 2:2 Everton
Everton

Haaland do hat-tricka u sat vremena, Kovačić igrao u remiju Chelseaja

HINA, Petar Jenjić • subota, 18.03.2023.

Manchester City preko drugoligaša Burnleyja izborio je polufinale FA kupa, dok je u prvenstvenoj utakmici Chelsea remizirao s Evertonom...

Igrači Manchester Cityja prvi su polufinalisti ovogodišnjeg izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U subotnjem četvrtfinalu, na svom su terenu, deklasirali vodeći sastav engleskog Championshipa Burnley koji je s Etihada ispraćen sa šest golova u mreži.

Ponovno je briljirao norveški napadač Erling Haaland koji je zabio hat-trick u prvih sat vremena utakmice. Zabijao je u 32., 35. i 59. minuti.

Do kraja utakmice dva je gola dodao Julian Alvarez, u 62. i 73. minuti, a jednoga Cole Palmer u 68. minuti.

U nedjelju su na programu preostala tri četvrtfinalna dvoboja, a sastaju se Sheffield United - Blackburn Rovers, Brighton and Hove Albion - Grimsby Town i Manchester United - Fulham.

Chelsea remizirao s Evertonom

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Everton su na Stamford Bridgeu podijelili bodove. Susret je zaključen rezultatom 2:2.

Chelsea je dva puta vodio golovima Joaa Felixa i Kaia Havertza, no Everton je stigao do važnog boda u borbi za ostanak preko Abdoulayea Doucourea i Ellisa Simmsa.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 81. minute.

Chelsea je sada na desetom mjestu na ljestvici s 38 bodova, dok je Everton skočio na 15. mjesto sa 26 bodova.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...