Udinese pokvario Ibrahimovićevu povijesnu večer i upisao pobjedu

Petar Jenjić • subota, 18.03.2023.

Odigrane su još dvije utakmice 27. kola talijanske Serie A u kojima smo vidjeli ukupno osam golova. Udinese je nakon pola godine svladao nekoga pred svojim navijačima, a to je bio Milan...

Još od sedmog kola i utakmice protiv Intera (3:1), nogometaši Udinesea nisu znali za domaću pobjedu. Sve do večeras kada im je u Udinama gostovala druga milanska momčad.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U zanimljivoj utakmici protiv Milana slavili su istim rezultatom te se tako barem privremeno izjednačili na ljestvici s Juventusom koji isto ima 38 bodova. Milan ima deset više.

Udinese je poveo u 9. minuti preko Roberta Pereyre. Sve do završnice prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, a tada se odvijala prava drama.

Penal je izveo Zlatan Ibrahimović, no obranio ga je Marco Silvestri. Međutim, igrač domaće momčadi ušao je u kazneni prostor prije vremena pa je jedanaesterac ponovljen.

Razljutilo je to trenera Udinesea Andreu Sottila koji je zaradio isključenje. Penal je ponovljen, a Ibrahimović je bio siguran. Tako je s navršenom 41 godinom postao najstariji strijelac u povijesti Serie A.

Međutim, već u sljedećem napadu, posljednjem u prvom poluvremenu, Udinese se vratio u vodstvo, a zabio je Beto na asistenciju Isaaca Successa.

Domaćin je stigao do trećeg pogotka u 70. minuti kada se u strijelce upisao Kingsley Ehizibue i time potvrdio pobjedu svoje momčadi.

U dresu Milana Ante Rebić ušao je u igru u 64. minuti.

U zanimljivoj utakmici remizirali su Salernitana i Bologna, a susret je zaključen rezultatom 2:2. Domaćin je dva puta bio u vodstvu, no na kraju je uzeo samo bod.

Strijelci za Salernitanu bili su Lorenzo Pirola i Boulaye Dia, dok su za Bolognu strijelci bili Lewis Ferguson i Charalampos Lykogiannis.

U dresu domaćina cijelu utakmicu odigrao je Domagoj Bradarić, kao i Nikola Moro kod gostujuće ekipe.