Hrvati zabijali u Litvi, Mađarskoj i Turskoj, Tudor asistirao, a Atanasov pocrvenio

Branimir Korać • subota, 18.03.2023.

Brojni hrvatski internacionalci bili su u akciji ovog vikenda, a neki od njih upisali su se i među strijelce. Zabijali su u Turskoj, Mađarskoj, Litvi...

U 26. kolu turskog prvenstva Kasimpasa je ugostila Umraniyespor i odigrala je 1:1. Gosti su potvrdili dobru formu i da se ne predaju u borbi za opstanak, u zadnja četiri kola imaju dvije pobjede i dva remija te se nastavljaju boriti.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kasimpasa je ovdje povela golom Mamadoua Falla, a izjednačenje je stiglo u 41. minuti kada je hrvatski internacionalac Antonio Mršić zabio za 1:1 iz kaznenog udarca.

Mršić je igrao do 74. minute kada ga je zamijenio Serkan Gokcu, a Tomislav Glumac odigrao je cijelu utakmicu.

Remi je upisao i Mezokovesd u 24. kolu mađarskog prvenstva. On je ugostio Kisvardu i također je odigrao 1:1. Mezokovesdu je ovo četvrta utakmica u nizu bez pobjede i treći remi u tom razdoblju.

U ovom susretu našao se u minusu već u osmoj minuti kada je bivši igrač Osijeka Jasmin Mešanović pogodio za vodstvo. Ipak, u 43. minuti njegov bivši suigrač iz Osijeka, Andrej Lukić, izjednačio je na 1:1. Lukić je odradio cijelu utakmicu kao i Dominik Kovačić na drugoj strani.

Debrecen je izgubio kod kuće 1:2 od Kecskemetija, a Antonio Mance ušao je na poluvremenu. Dean Klafurić na klupi Honveda poražen je 2:0 u gostima kod MOL Fehervara, a u redovima Honveda Ivan Lovrić igrao je cijelu utakmicu.

Poljaci igraju susrete 25. kola, a Rakow je potvrdio zašto je uvjerljivo vodeći slaveći s 4:1 protiv Cracovije.

Fran Tudor odigrao je jako dobru utakmicu i upisao asistenciju. Igrao je svih 90 minuta, jednako kao i Zoran Arsenić koji je ujedno i kapetan. Inače, kod Cracovije bivši igrač Hajduka Jani Atanasov isključen je u 90. minuti.

Dante Stipica branio je cijelu utakmicu u 0:0 remiju Pogona protiv Korone.

Hegelmann je u četvrtom kolu litavskog prvenstva slavio s 2:0 protiv Dziugasa, a drugi gol postigao je Filip Dangubić koji je ušao u igru u 80. minuti.