Double-double Zupca u novoj pobjedi Clippersa, Jokić triple-doubleom vodio Nuggetse do slavlja

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.03.2023.

U nedjeljnom programu u NBA ligi nastupili su Ivica Zubac i Dario Šarić, a Zubac se posebno istaknuo odigravši važnu ulogu u pobjedi Clippersa protiv Blazersa...

Denver Nuggetsi upisali su pobjedu u gostima kod Brooklyn Netsa sa 108:102. Još jedan sjajan nastup Nikole Jokića koji je upisao 28. triple-double učinak ove sezone. Nuggetsi su dominirali i nadigrali Netse u prvom poluvremenu, ali u četvrtoj dionici dopustili su domaćinu da smanji zaostatak i vrati se u utakmicu, ali ipak ne i da preokrene situaciju.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jokić je briljirao s 22 poena, 17 skokova i deset asistencija, Michael Porter upisao je 28 poena i devet skokova, a Jamal Murray 25 poena i osam asistencija. Kod Netsa Mikal Bridges ubacio je 23 poena, a Nic Claxton 19 uz osam skokova.

Milwaukee Bucksi slavili su protiv Toronto Raptorsa sa 118:111, ali nije bilo jednostavno. Trebalo je vremena da se stvari postave na svoje mjesto, ali Bucksi su u tome uspjeli i u zadnjoj dionici preokretom otišli do pobjede.

Brook Lopez ih je predvodio s 26 poena i pet skokova, Giannis Antetokounmpo ubacio je 22 poena uz 13 skokova i deset asistencija, a Khris Middleton 20 poena uz osam skokova. Kod Raptorsa Fred VanVleet upisao je 23 poena i 11 asistencija, a OG Anunoby 22 poena.

Oklahoma City Thunder je u vrlo zanimljivom susretu svladao Phoenix Sunse sa 124:120. Thunder je odradio odličan posao, a Dario Šarić je za deset minuta provedenih na parketu upisao četiri poena.

Prvo ime domaćina bio je ponovno Shai Gilgeous-Alexander s 40 poena i pet skokova, a Luguentz Dort dodao je 20 poena. Kod poraženih Devin Booker uvjerljivo najbolji s 46 poena.

Slobodni pad Blazersa se nastavlja i upisan je šesti uzastopni poraz. Ovaj put svladali su ih Clippersi sa 117:102 i Portland je sve dalje od doigravanja. Daleko su Blazersi od forme koja im je potrebna da dohvate play-in, zaostaju tri i pol pobjede za Lakersima i samo je pitanje vremena kada će se prepustiti i završiti sa sezonom jer forma ne daju nikakvu nadu.

Paul George predvodio je pobjednika s 29 poena i devet skokova, a Kawhi Leonard dodao je 24 poena. Ivica Zubac za 34 minute upisao je 14 poena (7/11 za dva, 0/2 slobodna) uz deset skokova. Kod Portlanda Jusuf Nurkić ubacio je 23 poena uz 11 skokova.