EP 2024., kvalifikacije, skupina H, 1. kolo, 23.03.2023, 16:00 h
Kazahstan 1:2 Slovenija
Slovenija

Preokret Slovenije i pobjeda u Kazahstanu, asistencija bivšeg igrača Rijeke

Petar Jenjić • četvrtak, 23.03.2023.

Reprezentacija Slovenije slavila je na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo na gostovanju kod Kazahstana...

Započele su kvalifikacije za Europsko prvenstvo, a prva utakmica odigrana je u skupini H gdje je Kazahstan ugostio Sloveniju. Nakon 90 minuta igre slavili su gosti.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je bio u vodstvu nakon prvog poluvremena, no Slovenci su u nastavku preokrenuli i slavili s 2:1. Tako su na najbolji mogući način započeli borbu za Euro.

Već nakon pet minuta igre pojavio se problem za Slovence, s obzirom na to da je igru morao napustiti Miha Blažič, a umjesto njega ući David Brekalo.

Kazahstanci su poveli u 24. minuti kada je na asistenciju Jana Vorogovskog poentirao Maksim Samorodov. To mu je bio prvijenac za seniorsku reprezentaciju u ukupno trećem nastupu.

Vodstvom domaće momčadi otišlo se na poluvrijeme, da bi odmah početkom nastavka Slovenija stigla do vodstva. Zabio je onaj isti igrač koji je ušao u petoj minuti, David Brekalo. Asistenciju je upisao nekadašnji igrač Rijeke Adam Gnezda Čerin.

U 70. minuti ušao je Žan Vipotnik, a osam minuta kasnije postigao je pogodak za preokret Slovenije. Asistirao je Benjamin Šiško.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...