Veliki preokret Cavaliersa u završnici, prvi triple-double Ingrama

Petar Jenjić • petak, 24.03.2023.

Noćas su odigrane još tri utakmice na NBA parketima u kojima su do pobjede stigli Orlando Magic, Cleveland Cavaliersi i New Orleans Pelicansi...

Orlando Magic slavio je na domaćem terenu protiv New York Knicksa, zahvaljujući dobro odigranoj završnici Paola Banchera. Magic je na koncu slavio sa 111:106.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Banchero je bio najučinkovitiji s 21 poenom i šest skokova, dok je Cole Anthony dodao 18 koševa i šest skokova.

Po 25 poena kod Knicksa ubacili su Immanuel Quickley (pet skokova, sedam asistencija) i Quentin Grimes (pet skokova, šest asistencija).

Dvije minute prije kraja Cleveland Cavaliersi su gubili u gostima kod Brooklyn Netsa sa 112:104, ali su serijom od 12:2 napravili preokret i stigli do jako važne pobjede kojom potvrđuju četvrto mjesto na Istoku.

Donovan Mitchell s 31 poenom i šest asistencija te Evan Mobley s 26 koševa i 16 skokova bili su najbolji kod pobjedničke momčadi.

Netse je predvodio Mikal Bridges s 32 poena i šest skokova.

New Orleans Pelicansi u posljednjoj četvrtini slomili su otpor Charlotte Hornetsa te stigli do domaće pobjede rezultatom 115:96. ovo im je bilo treće uzastopno slavlje, a 36. ukupno u sezoni.

Prvi triple-double karijere upisao je Brandon Ingram s 30 poena, 11 skokova i deset asistencija, dok su po 20 koševa dodali Jonas Valančiunas (19 skokova) i C.J. McCollum.

Hornetse je predvodio P.J. Washington s 18 koševa.