BiH razočarala u Slovačkoj, Portugal glatko slavio u Luksemburgu

Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2023.

Odigrane su još četiri utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Visoku pobjedu upisao je Portugal protiv Luksemburga, Italija i Finska slavili su u gostima kod Malte odnosno Sjeverne Irske, dok je Slovačka na domaćem terenu bila bolja od Bosne i Hercegovine...

Nakon rutinske domaće pobjede protiv Lihtenštajna, reprezentacija Portugala svladala je u gostima Luksemburg. Ovoga puta slavio je s visokih 6:0 te su sada na gol razlici 10:0.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sami susret bio je odlučen već nakon prvog poluvremena, dva puta poentirao je Cristiano Ronaldo, dok su po jednom zabijali Joao Felix i Bernardo Silva. Ronaldu su to bili 121. i 122. golovi za reprezentaciju, a prvi od njih bio je majstorija petom. Ujedno je zabio 11 golova današnjem protivniku u 11. utakmici.

U nastavku susreta stiglo je još nešto golova u mreži domaće momčadi. Prvo je zabio Otavio u 77. minuti na asistenciju Rafaela Leaa. Asistent je zatim u 85. bio neprecizan s 11 metara, da bi četiri minute kasnije zabio za potvrdu pobjede.

Novom utakmicom nikako ne može biti zadovoljna Bosna i Hercegovina koja je stigla u goste zaista indisponiranoj Slovačkoj. Večerašnji domaćin uzeo je puni plijen i vratio barem malo samopouzdanja pred nastavak kvalifikacija.

Slovaci su nakon razočaravajućeg remija s Luksemburgom stigli do pobjede od 2:0. I prvi i drugi gol pali su u prvom dijelu. U 13. minuti zabio je Robert Mak, a u 40. minuti Lukaš Haraslin.

Prvu pobjedu u kvalifikacijama upisala je Italija koja je slavila u gostima kod Malte rezultatom 2:0. Oba gola stigla su u prvom poluvremenu, prvo je u 15. minuti poentirao Mateo Retegui, a 12 minuta kasnije vodstvo je podebljao Matteo Pessina.

Prve bodove u kvalifikacijama osvojila je Finska koja je minimalno slavila u gostima kod Sjeverne Irske. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Benjamin Kallman u 28. minuti.