U-21: Sjajan pogodak Baturine, Hrvatska slavila u gostima kod Engleske

Petar Jenjić • utorak, 28.03.2023.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine večeras je na gostovanju kod Engleske stigla do pobjede od 2:1, a golove su postigli Martin Baturina i Dion Drena Beljo...

Drugu prijateljsku utakmicu odigrala je Hrvatska U-21 koju je danas čekalo iznimno teško gostovanje kod jednog od favorita predstojećeg Europskog prvenstva - Engleske.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U utakmici odigranoj na Craven Cottageu mini Vatreni ostavili su vrlo dobar dojam te stigli do pobjede od 2:1. Po jedan pogodak postigli su u oba poluvremena.

Nakon 34 minute igre Hrvatska je stigla do vodstva. Bio je to slobodan udarac na 20 metara od gola, loptu je uzeo Martin Baturina i fenomenalno poentirao pod gredu kraj nemoćnog Jamesa Trafforda.

Iako su Englezi na svojoj strani imali posjed, više dolazaka pred hrvatski gol i konkretnije šanse, do pogotka su ipak prvi stigli izabranici Igora Bišćana. Međutim, negdje od sredine prvog poluvremena uspostavili su ravnotežu, a rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

Nakon osam minuta igre u nastavku gosti su podebljali vodstvo. Luke Thomas skrivio je kazneni udarac nad Matijom Friganom,a siguran s 11 metara bio je Dion Drena Beljo koji je poslao Trafforda u jednu i loptu u drugu.

Englezi su smanjili zaostatak u 87. minuti. Ovoga puta sudac je dosudio penal za domaću momčad, a siguran je izvođač bio Morgan Gibbs-White. Rezultat se do kraja ipak više nije promijenio i Hrvatska je odnijela pobjedu.