Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 6. kolo, 30.03.2023, 19:30 h
Sesvete 37:30 Gorica
Gorica

Rukometaši Sesveta rutinski do uvjerljive pobjede protiv Gorice

Branimir Korać • četvrtak, 30.03.2023.

Rukometaši Sesveta nastavili su s pobjedama u Paket24 Premijer ligi za prvaka. U sklopu šestog kola porazili su Goricu s 37:30...

Sesvećani su opravdali status favorita u susretu šestog kola Lige za prvaka, bili su bolji od Gorice s 37:30. Očekivana pobjeda Sesvećana koji s PPD-om i Nexeom odskaču od ostatka društva u hrvatskom prvenstvu.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tako je bilo i u ovom susretu, vodili su Sesvećani od početka, krenuli u utakmicu s 3:0 i gosti se više nisu vratili u egal. Uspjeli su Goričani golovima Tomljanovića i Čakarića smanjiti na 4:3, no to je bilo najbliže što su došli.

Već u završnici prvog poluvremena Sesvete su imale gotovo dvoznamenkastu prednost, povele su s 18:9, a gosti su uspjeli prvu dionicu završiti serijom 3:0 čime su smanjili zaostatak na 18:12 na odmoru.

U drugom poluvremenu Sesvete su rutinski održavale razliku te su u konačnici upisale visoku pobjedu 37:30.

Najbolji u Ivandijinoj momčadi bili su Aleksandar Čaprić s deset golova i Patrik Hršak sa šest. Kod poraženih sedam golova zabio je Kajo Cikatić, a šest Niko Franković.