SuperSport Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 16.04.2023, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ivan Bebek, Jerko Crnčić, Željko Bučar

Bez pobjednika u Varaždinu, domaćin više promašivao, gosti zadovoljniji

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.04.2023.

U susretu 29. kola SuperSport HNL-a Varaždin i Istra 1961 remizirali su bez pogodaka. Borben i zanimljiv dvoboj s pregršt prilika, uglavnom domaćina...

Kao što se i očekivalo, Varaždin i Istra 1961 odigrali su dobru i zanimljivu utakmicu u kojoj su za potpun dojam nedostajali samo golovi. Završilo je 0:0 i uz remi Osijeka i Lokomotive, nitko nije posebno profitirao u ovom kvartetu u borbi za Europu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon remija Osijeka i Lokomotive, Varaždinci i Puležani su vidjeli svoju priliku, nadali su se pobjedi i pokušavali do nje doći, a bliži su bili ipak domaćini koji su previše toga promašili.

Uzbuđenja je bilo već u prvih deset minuta. Prvo je Marin zakuhao u petercu Varaždina ozbiljnim ubačajem prema Bakraru što je u posljednji trenutak očistio Pellumbi da bi u desetoj minuti Bebek dosudio kazneni udarac za Varaždin. U 16 metara Boultam je srušio Stanića, tu nije bilo ništa sporno, ali u zaleđu je bio Puclin i ništa od kaznenog udarca na kraju.

Prva sljedeća opasna situacija bila je u 27. minuti pred golom Varaždina gdje je Boultam nakon ubačaja sa strane pucao snažno s desetak metara, ali preko gola. Prvi dio okončan je bez pogodaka, a u nastavku Varaždin je, kako je utakmica odmicala, bio sve opasniji i agresivniji.

Veliku priliku u 62. minuti imao je Fran Brodić koji je nakon ubačaja Teklića iz kornera pucao glavom koji centimetar pokraj vratnice.

Varaždin je bio sve opasniji, ubrzo je Drožđek izravno iz kornera pogodio gredu pa je Brodić s 18 metara pucao malo pokraj gola, a novi problemi za Istru stigli su u 76. minuti kada je Iurie Iovu zaradio drugi žuti karton.

Skrivio je Moldavac slobodni udarac na 17 metara, izveo ga je Pilj, ali pucao je vrlo malo pokraj gola.

Do kraja susreta Istra je uspješno odbijala pokušaje Varaždina, čak u završnici i ona prijetila, ali mreže se nisu tresle. Varaždin - Istra, ostalo je 0:0.