Kiša kvari program u Splitu: Poljičak bez drugog kola, Bilješko jedini Hrvat s pobjedom

Branimir Korać • srijeda, 19.04.2023.

Na ITF turniru u Splitu na rasporedu je bio program prvog kola, ali dobar dio mečeva nije odigran zbog loših vremenskih uvjeta...

Svoj meč prvog kola odigrao je Mili Poljičak koji je postavljen za četvrtog nositelja i ne može biti zadovoljan. Susreo se s iskusnim Mirzom Bašićem i upisao je poraz.

Igraj na mečeve turnira u Splitu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bašić je lakoćom dobio prvi set sa 6:1 da bi u drugom setu Poljičak ipak bio ravnopravniji, ali unatoč tome u završnici seta Bašić dolazi do ključnog breaka s kojim odlazi do pobjede.

Prolaz u drugo kolo upisao je Domagoj Bilješko koji je očekivano u hrvatskom dvoboju bio bolji od Jerka Brkića. Bilješko je u svakom setu ispustio po tri gema.

U drugom kolu igrat će protiv Ukrajinca Erica Vanshelboima.

Duje Kekez oprostio se od turnira porazom od prvog nositelja Čeha Vrbenskog koji je ipak očekivano slavio.