Druga nogometna liga, 24. kolo, 21.04.2023, 14:00 h, Gradski stadion, Dugo Selo
Suci: Ivan Vukančić, Tomislav Mioković, Mario Lončar; 4. sudac: Zdravko Fotivec
0:1(0:1) Zrinski
Ivan Filipović 14' (ag)

Skupa greška koštala Dugo Selo, Zrinski nastavlja sa sjajnim rezultatima

Petar Jenjić • petak, 21.04.2023.

Zrinski Jurjevac stigao je do četvrte uzastopne pobjede, a danas je u sklopu 24. kola SuperSport Druge NL slavio protiv Dugog Sela...

Marko Ivan Gašparac
45'
18
Tin Janušić
66'
22
Rene Ljuboja
66'
19
Ivan Palić
75'
8
Mihovil Rašić
75'
Ivan Jajalo
57'
13
Tin Kuprešak
71'
15
Petar Korov
71'
2
Niko Hajnal
80'
80
Ivor Krešić
80'
Trener
Antun Labak

U prvom susretu 24. kola SuperSport Druge NL do jako vrijedne pobjede stigao je Zrinski Jurjevac koji je bio bolji u gostima u Dugom Selu protiv istoimenog domaćina.

Igraj na SuperSport Drugu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedan pogodak odlučio je pobjednika, a gosti su tako stigli do četvrte uzastopne pobjede, a čak sedme u zadnjih osam kola. Tako su barem privremeno skočili na drugo mjesto ispred Sesveta.

Domaćin je u 5. minuti imao dobru priliku preko Ivana Filipovića nakon kornera, ali brani vratar gostiju. Isti igrač upisao se u strijelce sedam minuta kasnije, no ne u mrežu u koju se nadao.

Zrinski je izveo korner, vratar Dugog Sela Deni Kakša pokušava uhvatiti loptu, no ona mu ispada i odbija se od Filipovića preko gol linije. Gosti su poveli iz prve prave situacije pred protivničkim golom.

Opasna situacija nakon udarca iz kuta ponovno je stigla u 24. minuti, no ovoga puta Kakša odbija. Odmah nakon toga odlična situacija za domaće nakon dobre akcije. Pucao je Maks Slunjski, no odbija Marin Stanić.

Dobar udarac izvana Ivana Pejića u 55. minuti, ali golman domaće ekipe još bolje je obranio. Prodoran je bio Karlo Darojković koji je jako dobro pucao sedam minuta kasnije, no obranio je Stanić.

Dugo Selo je stvaralo više pritiska, a time imala i više kornera i udaraca prema protivničkom golu. U 73. minuti slijedio je odličan udarac iz slobodnog domaće momčadi, no još jedna dobra intervencija gostujućeg vratara.

Gosti ostaju s igračem manje u 77. minuti nakon što je zbog oštrog starta drugi žuti zaradio Mateo Tadić. Devet minuta kasnije uslijedila je odlična prilika Slunjskog, no Stanić je ponovno na mjestu i brani njegov pokušaj.

Napadao je sve do kraja domaćin, ali rezultat se ipak nije promijenio.