Split CO - Cibona VIP: Nova pobjeda "vukova"

Split, utakmica 4. kola minilige A-1 lige košarkaša
Mala dvorana na Gripama, 1200 gledatelja
CROATIA OSIGURANJE Split - CIBONA VIP Zagreb - 75:81 (45:34)
Suci: Krajnović (Osijek) i Herceg (Zabok)

SPLIT CO: Subotić 11 (4-10), Tomeljak 5 (2-2), Vujčić 17 (5-11), Žižić (0-1), Zemljić 6 (3-7), Lovrić, Poljak 16 (5-8), Tvrdić 12 (3-10), Mimica, Badžim 8 (4-8)

CIBONA VIP: Vranković 9 (3-5), Krstić 8 (1-4), Sesar 4 (1-6), Prkačin 7 (2-5), Giriček 29 (12-17), Marcelić 4 (2-3), Žurić 9 (3-5), Šarlija 8 (3-6), Nicević 2 (1-2), Alihodžić 1 (0-1)

Postotak šuta: Split CO 27-58 (47%), Cibona VIP 28-54 (52%)
Skokovi: Split CO 32 (23-9), Cibona VIP 19 (17-2)
Asistencije: Split CO 8, Cibona VIP 13
Osvojene lopte: Split CO 8, Cibona VIP 6
Izgubljene lopte: Split CO 12, Cibona VIP 6
Blokade: Split CO 1, Cibona VIP 2

Poljak je dobio bitku s Nicevićem, no Cibona je dobila rat (Snimio: Dražen Patarčić)

Splićani su protiv Cibone VIP odigrali gotovo istovjetnu utakmicu kao i prije 7 dana protiv Zadra. Odlično prvo poluvrijeme, uvjerljivo vodstvo i igra, ipak na kraju nisu okrunjeni pobjedom, prvi velikim bodovima “žute” momčadi u ovogodišnjem prvenstvu

U prvom dijelu domaću momčad predvodio je raspoloženi Srđan Subotić, koji je svih svojih 11 poena postigao u tom dijelu igre. Uz konstantnog Vujčića i sve boljeg Poljaka, Splićani su uspjeli već u 7. minuti utakmice stvoriti uvjerljivih 11 poena prednosti, a još je nevjerojatnije djelovala činjenica da je napadačka momčad sa Tuškanca u tom periodu postigla tek mizernih 5 poena. Sredinom prvog dijela, tricama Žurića i Vrankovića gosti su zaprijetili povratkom, no do odmora ipak su domaćini uspjeli sačuvati prilično uvjerljivu prednost od desetak poena, u jednom trenutku dosegavši čak i +14 (41:27).

Odmor između dva poluvremena kao da je probudio “vukove”, naročito je raspoložen u drugi dio krenuo Gordan Giriček, koji u splitskoj dvorani uvijek pruža dobre partije. Prednost su “žuti” uspjeli održavati tek pet minuta u drugom poluvremenu, gosti su serijom od 14:0 stigli u prednost po prvi put u 28. minuti, a domaćini gotovo 6 minuta nisu uspjeli poslati loptu kroz mrežicu. Sve teže su se nosili domaćini sa raspoloženim Giričekom, kojem su se pridodali i Krstić, Šarlija, Prkačin i Vranković, na drugoj strani napadi domaćina završavali su se brzopleto i neprecizno. Za 13 minuta drugog poluvremena, Splićani su ubacili tek 12 poena. Kod Cibone, treba zabilježiti podatak da su se svi igrači koji su ušli u zapisnik - upisali u listu strijelaca.

Prve poene, i jedine iz igre Josip Sesar ubacio je tek u 33. minuti, no ni njegova slaba večer nije bila dovoljna da Cibona VIP padne na Gripama. Stečenu prednost “vukovi” su rutinski održavali, čak i povećavali (69:79 u pretposljednjoj minuti), i upisali novu, osmu u nizu, pobjedu nad svojim (negdašnjim) velikim rivalima sa juga...

Petar Bezelj, trener Split CO-a: ”Prvo poluvrijeme igrali smo pametno, držali se dogovora i išlo nam je dobro. Prvi dio drugog poluvremena nismo se držali dogovorenog u poluvremenu, rano smo završavali napade i nosili vodu na mlin Zagrepčanima. Ciboni čestitam na pobjedi, ali čestitam i svojim momcima, jer je objektvno Cibona jača od nas. U polufinalu očekujem Zadra, jer mislim da je trenutno Cibona u boljoj formi i da će pobijediti u nedjelju u derbiju.”

Neven Spahija, trener Cibone VIP: ”Najprije, želio bih pozdraviti sve prisutne, čast mi je i zadovoljstvo spomenuti da mi je ovo prvo gostovanje u Splitu, kao trenera prve momčadi. Ova utakmica nije pokazala ništa novoga, u prvom dijelu moji su igrači igrali neodgovorno, dopustili su domaćinima da se razmašu. Ipak, moram biti zadovoljan, jer smo u nastavku pokazali da možemo kad hoćemo, sve je došlo na svoje i s velikim optimizmom mogu očekivati veliki derbi sa Zadrom koji slijedi. Međutim, hrvatska košarka nikad neće biti jaka bez jakog Splita, kao i Šibenika i Zadra. Ovoj momčadi Splita sitnice nedostaju da bude velika.”