Zadrani uvjerljivo poraženi od Crvene zvezde u Beogradu

Krešimir Milić • petak, 28.04.2023.

Domaći nisu ostavili prostora Zadranima da im se približe tijekom cijelog susreta. Slavili su na kraju s 27 poena prednosti...

Nisu se dobro proveli Zadrani na gostovanju u Beogradu kod Crvene zvezde. Slavili su domaći s 100:73 (25:20, 33:16, 20:17, 22:20) ostavivši Zadrane bez ikakve veće mogućnosti da im se približe.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbliže su bili tijekom prve četvrtine, a onda u drugoj se domaćini odvajaju i na 24 razlike, ali do odmora uspijeva Zadar smanjiti na 22 koša razlike. U drugom dijelu je razlika išla i na 33 koša u nekoliko navrata, a na kraju su Zadrani uspjeli smanjiti ispod 30.

Domaći su se odvojili zahvaljujući sjajnom šutu za tricu. Pogodili su ih 15, a najefikasniji je bio Nedović s četiri trice i ukupno 16 poena. Isti broj poena ubacio je Petrušev, a dodao im je tri skoka i asistenciju. Glavna zvijezda Zvezde Facundo Campazzo proveo je danas na parketu nešto manje od 20 minuta, a za taj period postigao je osam koševa i isto toliko asistencija.

Prvo ime kod Zadra bio je Luka Božić s 18 koševa kojima je dodao pet skokova i isto toliko asistencija, a pratio ga je Marko Ramljak sa 17 koševa te četiri skoka i toliko asistencija.

Druga utakmica serije doigravanja se igra za deset dana u Zadru. Gostovat će Crvena zvezda u Višnjiku 8. svibnja, a u polufinale doigravanja ide momčad koja prva ostvari dvije pobjede.