Napokon potvrda! Napoli treći put u svojoj povijesti prvak Italije!

Branimir Korać • četvrtak, 04.05.2023.

Nogometaši Napolija novi su prvaci Italije! Napoli je titulu prvaka i matematički osigurao remijem u gostima kod Udinesea, bio mu je dovoljan bod za potvrdu prvog mjesta i osvojio ga je. Udinese je poveo, ali Victor Osimhen u drugom dijelu je stavio točku na i u utrci za titulu pogotkom za konačnih 1:1...

Više od 30 godina Napoli je čekao naslov prvaka i napokon ga je dočekao. Dvije ranije titule Napoliju je donio Diego Maradona, a ove sezone bilo je više sjajnih protagonista iako je najveća pozornost na Victoru Osimhenu i Kviči Kvaratškeliji.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Upravo Osimhen je bio taj koji je Napulju i formalno osigurao naslov prvaka, u Udinama je u 52. minuti postigao pogodak vrijedan boda, ali boda koji je i matematički osigurao titulu prvaka.

Scenarij je bio nešto drugačiji, sve je bilo spremno za slavlje i potvrdu naslova prvaka u prošlom kolu u Napulju gdje je gostovala Salernitana, tu je Napoli trebao pobjedu, ali je remizirao samo 1:1.

Slavlje je prebačeno za danas, oko 13 tisuća otputovalo je na gostovanje u Udine, a ostali su u Napulju do vrha napunili stadion i na velikom ekranu pratili prijenos te dostojno proslavili titulu prvaka.

33 godine Napulj je čekao na titulu prvaka i logično je da je bilo malo nervoze i da nije ovo bila prava večer Spallettijeve momčadi. Međutim izdržala je i zaluženo da zasluženije ne može biti osvojila je titulu.

U 11. minuti Sandi Lovrić zatresao je mrežu Napolija i zabrinuo goste hoće li ponovno proslava titule prvaka biti prolongirana.

Međutim Napoli ima Victora Osimhena koji je u 52. minuti poslao loptu u mrežu domaćina, izjednačio na 1:1 i pokrenuo erupciju oduševljenja na stadionima u Udinama i Napulju.

Do kraja susreta Napoli je potpuno kontrolirao situaciju i nije dopustio Udineseu da mu opasno zaprijeti.

U konačnici potpuno zasluženo slavlje Napolija, bio je najbolji od početka sezone i posve je zaslužio titulu porvaka i to ovako rano.

U drugom susretu večeri Empoli je s 3:1 slavio protiv Bologne i još malo odmaknuo od borbe za opstanak.

Autogol Lucumija u prvoj minuti pomogao je Empoliju, a kasnije su Akpa Akpro i Cambiaghi povisili na 3:0. Orsolini je samo smanjio na 3:1.

Pjaca je igrao od 88. minute, a Moro do 54.