Cedevita Junior u završnici slomila otpor Šibenke

Petar Jenjić • petak, 05.05.2023.

Cedevita Junior stigla je do pobjede na domaćem terenu protiv Šibenika i tako uspješno zaključila ovaj dio sezone uoči početka doigravanja.

Već je od ranije bilo jasno da će Cedevita s četvrte pozicije krenuti u doigravanje, a danas ih je čekao domaći dvoboj protiv Šibenke koja ih čeka i u četvrtfinalu.

Igraj na HT Premijer ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas je u zanimljivom dvoboju stigla do pobjede rezultatom 86:78, ukupno 22. ove sezone, dok je gostujuća ekipa pala na omjer 14-18.

Šibenka je bolje krenula u dvoboj i nakon deset minuta imala 12 poena prednosti (32:20). Dvoznamenkastu razliku sačuvala je do kraja poluvremena, ali u trećoj četvrtini slijedi potpuno povratak zagrebačke momčadi.

Uoči posljednje dvije minute rezultat je bio 78:78. Međutim, prvo je Renato Serdarušić ubacio dva slobodna bacanja, a nakon toga Emir Šabić zabija dvije trice za potvrdu pobjede. Šibenka je imala otvorene šuteve, ali nije ih uspjela pogoditi.

Šabić je odigrao cijelu utakmicu i ubacio 21 poen, dok je isti broj koševa dodao Krunoslav Simon koji je dodao i šest skokova i šest asistencija.

Po 17 koševa kod Šibenke ubacili su Luka Skorić (pet skokova) i Pavao Paić (osam skokova).