Oproštaj Zadra od ABA lige za ovu sezonu: Zvezda odradila posao na Višnjiku i prošla u polufinale

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.05.2023.

Nakon uvjerljivog poraza u Beogradu, Zadar je tražio pobjedu na svom parketu i povratak za Beograde na majstoricu. Ipak nije uspio, Zvezda je bila bolja i u drugoj utakmici i to sa 74:63...

Nitko ne može poreći kako su se Zadrani borili i pokušavali doći do pobjede. ali kvaliteta je bila na strani Crvene zvezde. Nisu Beograđani odigrali bajnu utakmicu u kojoj bi izgledali nepobjedivo, ali bilo je dovoljno za proći dalje.

Igraj na utakmice ABA doigravanja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zvezda je imala utakmicu pod kontrolom i ostao je dojam da je imala još dosta prostora za napredak te bi na svaki pokušaj Zadra imala spreman odgovor.

Zvezda je bolje otvorila meč i povela je sa 7:0, a Danijel Jusup već tada je razmišljao o pozivanju minute odmora. Prve poene Zadrani su ubacili tek nakon pet minuta igre kada je Luka Božić položio za 7:2.

U prvoj dionici Zvezda je bila na rubu dvoznamenkaste prednosti, prijetila je potpunim bijegom, ali Zadar to ipak nije dopustio. Međutim ulazak i u drugu četvrtinu bio je loš i Zvezda je pobjegla na 26:12.

Nakon toga uslijedilo je najbolje razdoblje u igri Zadra i serija čak 21:4 za preokret i potpuni povratak u utakmicu.

U drugom poluvremenu Zvezda ponovno preuzima vodstvo i kontrolu nakon ubačaja Campazza i Dobrića, Zadar je u dva navrata dolazio na pet poena zaostatka, ali trice Vildoze i Markovića odvajale su Zvezdu koja je na kraju slavila sa 74:63.

Kod Zadra Luka Božić je ubacio 17 poena uz sedam skokova i pet asistencija, a Sani Čampara dodao je 15 poena, međutim uz loš šut 5/17 iz igre.

Kod Zvezde Luka Mitrović je upisao 13 poena i pet skokova, a Facundo Campazzo 12 poena i šest skokova.