Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - prve utakmice, 10.05.2023, 21:00 h, Giuseppe Meazza

Branimir Korać • srijeda, 10.05.2023.

Prvi polufinalni dvoboj Lige prvaka između Milana i Intera pripao je Interu koji je slavio s 2:0. Oba gola pala su u prvih 15 minuta uz loše reakcije Milanove obrane...

Junior Messias
18'
28
Malick Thiaw
59'
27
Divock Origi
59'
20
Pierre Kalulu
82'
32
Tommaso Pobega
82'
Marcelo Brozović
62'
90
Romelu Lukaku
70'
6
Stefan de Vrij
70'
11
Joaquín Correa
78'

Trener
Simone Inzaghi

Inter je napravio veliki posao u borbi za prolaz u sljedeću fazu natjecanja u Ligi prvaka. Odlična prva utakmica, pobjeda 2:0 protiv Milana, a moglo je biti i uvjerljivije.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Puno bolje otvaranje utakmice, dosta nervoze kod Milana i vrlo brzo Milan je bio na koljenima, Inter imao lijepu prednost i činilo se da će ona nastaviti rasti.

Vewć u osmoj minuti Inter dolazi do vodstva. Ubačena lopta s lijeve strane na Edina Džeku kojeg je čuvao vrlo loše Calabria i Džeko pored njega nogom šalje loptu u mrežu.

Samo tri minute kasnije još tragičnija reakcija obrane Milana. Ponovno lopta s lijeve strane, ovaj put na rub kaznenog prostora, Mhitarjan je uzima i ulazi u 16 metara dok ga svi gledaju i onda lakoćom zabija.

Milanova obrana bila je u šoku i novi udarac mogao je stići u 15. minuti. Calhanoglu je sjajno opalio s nekih 12-13 metara i zatresao vratnicu, zatim je pokušao i Mhitarjan, ali to je obranio Maignan da bi nakon toga Barella opalio preko gola.

Uspio se Milan malo stabilizirati da bi novi udarac stigao u 31. minuti. U 16 metara pada Lautaro Martinez, sudac pokazuje na 11 metara, ali srećom po Milan, VAR pregled pokazao je kako nije bilo kontakta i kazneni udarac je poništen. Da je tu Inter zabio i treći pogodak, Milan bi bio u još većim problemima.

U drugi dio Milan je ušao nešto bolje i prijetio preko Messiasa i Diaza, ali novu sjajnu priliku imao je Džeko koji je bio doslovno sam pred vratarom, ali nije to iskoristio, Maignan je obranio.

Milan je deset minuta kasnije bio najbliži golu, Tonali je pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio vratnicu.

Do kraja susreta Inter je znalački držao vodstvo, pomogle su i promjene, među njima i Marcelo Brozović koji je ušao u igru u 62. minuti i odradio dobar posao do kraja susreta. Ante Rebić ostao je na klupi.