Futsal Dinamo u fantastičnoj atmosferi izbacio aktualnog prvaka i izborio finale doigravanja

Mihaela Bradovski • subota, 13.05.2023.

Poznati su finalisti doigravanja u SuperSport 1. HMNL. Olmissum i Futsal Dinamo sve su riješili u dvije utakmice...

Spektakl se najavljivao i spektakl se i dogodio. U sjajnoj atmosferi u Dvojci Futsal Dinamo ugostio je Novo Vrijeme i nakon pobjede u Makarskoj, slavio je i u Zagrebu te izborio finale doigravanja.

Unatoč gromoglasnoj podršci s tribina, Futsal Dinamo našao se u zaostatku u prvih 15 minuta susreta kada je Novo Vrijeme golovima Juretića i Jeffersona povelo s 2:0.

Međutim domaćin je uzvratio već do kraja prvog poluvremena, Dekanić i Perić anulirali su prednost Novog Vremena i vratili domaćina u utakmicu.

Odmah na početku drugog dijela Filip Novak zabio je za preokret i do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, gosti su pokušavali doći do poravnanja, ali sjajnog Piplicu nisu više svladali.

Drugi finalist je Olmissum koji je lakše od očekivanja slavio u Dubrovniku. Square je lako pao, nije ostvario naum da uvede utakmicu u neizvjesnu završnicu i dođe do pobjede.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 0:1 zahvaljujući golu Nikole Pavića da bi u drugom dijelu Kuraja, Pavić i Jurlina odveli goste na 4:0 i praktički riješili pitanje pobjednika. U posljednjoj minuti domaćin je samo smanjio na konačnih 1:4 za oproštaj od doigravanja.

Treba svakako napomenuti kako su ulaskom u finale Futsal Dinamo i Olmissum postali i hrvatski predstavnici u Ligi prvaka sljedeće sezone.