SuperSport Hrvatska nogometna liga, 34. kolo, 14.05.2023, 19:10 h, Stadion u Maksimiru

Branimir Korać • nedjelja, 14.05.2023.

Dinamo je u posljednjem susretu 34. kola SuperSport HNL-a upisao visoku 4:0 pobjedu protiv Šibenika kojem ostaje sve manje prostora za manevar u borbi za opstanak...

Josip Knežević
62'
6
Marko Soldo
62'
8
Dino Skorup
88'
31
Josip Baturina
88'
3
Josip Kvesić
88'
Trener
Damir Čanadi

Dinamo je već osigurao naslov prvaka i potpuno neopterećen igra završnicu sezone dok je s druge strane Šibenik u problemima i u sve težoj situaciji u borbi za opstanak.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nadali su se gosti čudu na Maksimiru, da mogu ponoviti dva susreta u kojima su ove sezone slavili protiv Dinama, ali nisu bili niti blizu, Dinamo je odradio rutinski posao i upisao vrlo uvjerljivu pobjedu.

U prvom poluvremenu Dinamo nije tako lako dolazio do čistih prilika, ali zato je to nadoknadio u drugom dijelu gdje je postigao tri pogotka.

U prvom poluvremenu Modri su stigli do jednog pogotka. U 32. minuti sjajna lopta Mišića iza leđa obrane Šibenika, Petković je ušao u prazan prostor i leđima okrenut golu glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Dinamo je kontrolirao situaciju i onda u drugom poluvremenu zaključio posao.

U 54. minuti Ljubičić je asistirao Ivanušecu koji odlično puca s ruba 16 metara i poluvisoko pogađa u sam kut.

Dvije minute kasnije Ljubičić je asistirao Baturini u 16 metara, a on lijepo pogađa sam suprotni kut.

Uslijedile su brojne izmjene, a jedan od onih koji su ušli s klupe stavio je točku na i. U 68. minuti Baturina je dao loptu u prostor za Bočkaja koji dolazi pred vratara i zabija za 4:0.

Do kraja susreta treba istaknuti i gredu Moharramija nakon lijepog dodavanja Gabrijela Rukavine.