PPD Zagreb pobjedom u Našicama obranio titulu prvaka Hrvatske

Branimir Korać • nedjelja, 14.05.2023.

Rukometaši PPD Zagreba obranili su naslov prvaka Hrvatske. U Našicama je slavio 28:27 i tako zaključio ovosezonsku priču u kojem će napasti još jedan trofej prije odlaska na "godišnji odmor"...

Najavljivali su Našičani i uoči ove sezone kako će pokušati prekinuti dominaciju PPD Zagreba, napasti trofeje, ali ipak nisu uspjeli. PPD Zagreb se ponovno pokazao kao previsoka prepreka.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjeda u prošlom susretu u Našicama pružila je nadu Nexeu, ali u naredna dva susreta PPD Zagreb bio je bolji i u konačnici zadržao apsolutnu dominaciju u hrvatskom rukometu.

Prošli susret u Zagrebu protekao je u potpunoj dominaciji domaćina, a i u današnjem dvoboju u Našicama PPD se pokazao kao previsoka prepreka. Nexe je uglavnom hvatao zaostatak i nije se uspio zadržati u pozitivi kada bi uhvatio priključak.

Prvo odvajanje na susretu imali su domaćini kada su u 20. minuti golom Markušića poveli 11:9 i bilo je to prvi put da je bilo koja od ove dvije momčadi povela s dva gola razlike.

Ipak, u završnici susreta poluvremena priča se promijenila, Čupić, Musa i Srna vežu tri gola u Zagreb na odmor odnosi prednost 17:15.

U drugom dijelu Nexe je uspio doći do poravnanja golom Moslavca za 21:21, ali tu Nexe ostaje s dva igrača manje i Zagreb to koristi te ponovno odlazi na tri gola razlike.

U samoj završnici Nexe je došao na minus jedan, ali nije imao vremena za potpuni povrata.

Najbolji kod PPD Zagreba bili su Čupić sa sedam golova i Srna s pet. Kod Nexea čak deset golova postigao je Fahrudin Melić.