Brighton osigurao Europsku ligu, Leeds korak bliže Championshipu

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2023.

Odigrana su prva dva nedjeljna dvoboja 37. kola Premier lige, a domaćini su bili uspješni. Brighton je slavio protiv Southamptona dok je West Ham bio bolji od Leedsa...

Nogometaši West Ham Uniteda pobijedili su Leeds United s 3:1 pred svojim navijačima na londonskom Olimpijskom stadionu i tako gostujuću momčad ostavili s malo izgleda za ostanak u Premier ligi.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za Leeds je sve dobro počelo kad je u 17. minuti Rodrigo postigao pogodak za vodstvo gostiju. Međutim, uslijedio je preokret koji je golom u 31. minuti pokrenuo Declan Rice, a u drugom poluvremenu su ga dovršili Jarrod Bowen (72) i Manuel Lanzini (90+4).

Za West Ham je ovo bila 11. pobjeda u sezoni, kojom su se Čekićari s 40 bodova pomaknuli na 14. poziciju. Leeds je s 31 bodom ostao na 18. mjestu, dva boda iza Evertona koji je na 17. poziciji.

Spasu se još uvijek nada i Leicester City koji je s 30 bodova na 19. mjestu, ali tek mora odigrati utakmicu 37. kola, u kojoj će u ponedjeljak (21 sat) gostovati u Newcastleu.

U zadnjem kolu Leeds dočekuje Tottenham, Leicester je domaćin West Hamu, a Everton će ugostiti Bournemouth.

Brighton će u sljedećoj sezoni igrati u Europskoj ligi, a to je osigurao domaćom pobjedom 3:1 protiv Southamptona koji je već prije izgubio sve izglede za opstanak u elitnom razredu. Evan Ferguson je bio dvostruki strijelac (29, 40) za Brighton, a konačnih 3:1 postavio je Pascal Gross (69). Za Southampton je jedini priznati pogodak postigao Mohamed Elyounoussi (58), dok je Walcottov gol za 2:2 poništen zbog zaleđa.

Brighton je sa 61 bodom i gol-razlikom +20 osigurao plasman na šesto mjesto. Southampton je posljednji s 24 boda.