SuperSport Prva NL, 31. kolo, 22.05.2023, 17:00 h, Kustošija, Zagreb
Suci: Darko Jurčević, Željko Bučar, Emir Trklja, 4. sudac: Patrik Pavlešić
3:0(2:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Kustošija nadigrala Hrvatski dragovoljac i približila Dubravi Tim Kabel

Petar Jenjić • ponedjeljak, 22.05.2023.

U posljednjem susretu 31. kola SuperSport Prve NL nogometaši Kustošije upisali su pobjedu protiv Hrvatskog dragovoljca. Dvoboj je završio rezultatom 3:0...

Ricciardo Maria Križan
73'
19
Carlos Olmo
74'
9
Andrej Šaronja
82'
4
Jakov Gogić
90'+1'

Hanbowen Luo
46'
21
Nogueira Joao Marcello Pinho Pistelli
57'
3
Noa Marinčić
74'
28
Mario Veljača
74'
17
Vito Suljić
90'
Trener
Ivan Božić

Nakon četiri uzastopna poraza nogometaši Kustošije upisali su pobjedu i stigli do bodova koji će im itekako značiti uoči posljednja dva kola sezone SuperSport Prve NL. Protivnik je bio Hrvatski dragovoljac koji se već oprostio od ovog ranga.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Samira Toplaka slavila je s 3:0 i tako stigla na 34 boda, dva manje od Dubrave Tim Kabel i četiri manje od Dugopolja i BSK-a. S njima će se sigurno boriti da ne ide u doigravanja za ostanak u drugom rangu hrvatskog nogometa.

Nakon samo osam minuta igre domaćin je stigao do vodstva. Mihovil Geljić proigrao je Alessia Tonona koji utrčava iskosa u kazneni prostor i šalje oštru loptu kroz peterac. Na nju natrčava Filip Dujmović i skreće je pod gredu.

U 31. minuti sjajnu šansu za podebljanje vodstva imao je Emanuel Nikpalj koji je s pet metara pokušao skrenuti loptu u gol, no udarac je bio loš pa je otišao visoko iznad gola. Ipak, nekoliko minuta kasnije stigao je drugi gol domaćina.

Bila je to jako lijepa akcija domaće momčadi. Patrik Klančir odigrava za Geljića na pet metara, ovaj odigrava povratnu za Dujmovića koji postiže svoj drugi gol na susretu. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Iz nastavka susreta izdvajamo prvo po jedan pokušaj sa svake strane. Dujmović je tražio hat-trick, ali obranio je vratar Dragovoljca, a nakon toga Hanbowen Luo iskušava udarac s 15 metara, no odlazi mu lopta kraj stative.

U 71. minuti stigla je najbolja prilika gostujuće momčadi. Joao Marcello Pinho nekako se uspio izboriti za prostor u kaznenom prostoru i pucati s pet metara, no obranio je Giovanni Jerolimov.

Gosti su igrali nešto bolje u nastavku, no do pogotka i eventualne drame nisu došlo. Kustošija je praktički bez velike drame odradila posao. U zadnjim sekundama susreta, nakon jednog kornera, glavom je loptu u gol skrenuo Mikayil Faye za svoj prvijenac u dresu Kustošije.