Premier liga, 37. kolo, 22.05.2023, 21:00 h
Newcastle
Newcastle 0:0 Leicester City
Leicester City

Newcastle se nakon 20 godina vraća u Ligu prvaka, Leicester sve bliži Championshipu

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.05.2023.

27. kolovoza 2003. godine Newcastle je odigrao posljednju utakmicu u Ligi prvaka, točnije u kvalifikacijama. Nakon što je u Beogradu slavio golom Solana s 1:0 protiv Partizana, Beograđani su ga svladali u uzvratu također 1:0 i zatim boljim izvođenjem jedanaesteraca. 20 godina Newcastle je čekao na novi nastup u Ligi prvaka, ovaj put u skupini...

Nogometaši Newcastle Uniteda osigurali su plasman u Ligu prvaka nakon što su u susretu 37. kola engleskog prvenstva na St. James Parku odigrali 0:0 protiv Leicester Cityja.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovim bodom "Svrake" su kolo prije kraja pobjegle petoplasiranom Liverpoolu na nedostižna četiri boda prednosti.

S druge strane Leicester je sada u teškoj, gotovo bezizlaznoj situaciji, korak do pada u niži rang natjecanja.

Domaćin je bio bliže pobjedi, međutim "Svrake" su čak tri puta gađale okvir gola. U 41. minuti je Callum Wilson pogodio lijevu stativu, dvije minute kasnije je Miguel Almiron pogodio desnu stativu, da bi okvir gola pogodio i Bruno Guimaraes u 72. minuti.

Najbolju priliku gosti su imali u drugoj minuti sudačke nadoknade. James Maddison je ubacio s desne strane, a Timothy Castagne sjajno pucao, no Nick Pope je fantastično reagirao. Bio je to prvi i jedini udarac gostiju u okvir gola.

Na vrhu ljestvice je novi, stari prvak Manchester City sa 88 bodova, Arsenal na drugom mjestu ima 81 bod, dok je Newcastle treći sa 70 bodova. Slijede Manchester United sa 69 i Liverpool sa 66 bodova.

Leicester je napredovao za jedno mjesto, sada je 18. ali i dalje je u zoni ispadanja sa 31 bodom, koliko ima i Leeds United stepenicu niže. Ispred njih je Everton s dva boda više. Upravo između Leicestera, Leedsa i Evertona treba tražiti dva kluba koja će se pridružiti Southamptonu u nižem rangu natjecanja.

Everton u zadnjem kolu očekuje domaći ogled protiv Bournemoutha, Leicester City će dočekati West Ham, dok Leeds United dočekuje Tottenham.