Vaterpolistice zagrebačke Mladosti sedmi put zaredom državne prvakinje

Sportnet, Mihaela Bradovski • četvrtak, 25.05.2023.

Okončano je hrvatsko prvenstvo za vaterpolistice uz dominaciju zagrebačke Mladosti. U finalnoj seriji Mladost je bila bolja od splitskog Jadrana...

Zagrebačke vaterpolistice, igračice Mladosti osvojile su 13. naslov prvakinja Hrvatske. U trećoj, odlučujućoj utakmici finala protiv Jadrana, pred lijepo ispunjenim tribinama bazena uz Savu, Žabice su odigrale najbolju utakmicu u finalnoj seriji.

Izuzmemo li početno vodstvo Jadrana (0:1, Goreta iz peterca), mladostašice su cijelim tijekom susreta bile bolji sastav. Odlična vanjska linija u kojoj su se isticale Kiara Brnetić i Aurora Stipanov, ali i fizički jako dobra sprema, uz odlično odigranu obranu bile su nepremostiv bedem za igračice iz Splita. Jadran je uostalom prvi pogodak iz igre postigao tek sredinom treće četvrtine. Prva dva su naime jadranašice dale iz peteraca.

Zagrepčanke su suvereno vladale bazenom svake minute, dobile sve četiri četvrtine, konačno čak su i povećavale prednost. Svojevrsna presuda o prvakinjama pala je u trećoj četvrtini koju su mladostašice dobile 4:1. Žabice su u ovoj dionici vrlo brzo povećale prednost od 5:2 do 7:2, te nadalje samo gradile i učvršćivale sigurnu i zasluženu pobjedu.

Ovo je ujedno sedmi uzastopni naslov prvakinja Hrvatske za Mladost, što je ujedno i nacionalni rekord, ali i dokaz nadmoći ovog sastava.

Po okončanju utakmice, podijeljena su i pojedinačna priznanja.

Najbolja strijelkinja Prvenstva Hrvatske je vrlo uvjerljivo, Jelena Butić (Jadran) s 52 gola u 15 utakmica. Trofej je Jeleni Butić uručio Perica Bukić, izvršni dopredsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza.

Najbolja vratarka je Latica Medvešek (Mladost) kojoj je trofej predao Ivan Milaković, glavni tajnik Hrvatskog vaterpolskog saveza.

Trofej za najbolju igračicu Prvenstva Hrvatske pripao je Kiari Brnetić (Mladost), a pokal najboljoj je uručio Ratko Rudić, član Upravnog odbora i predsjednik Stručnog savjeta Hrvatskog vaterpolskog saveza.