Fan obranio naslov svjetskog prvaka, Sun uzvratila za poraz u finalu Tokija

Petar Jenjić • nedjelja, 28.05.2023.

Odigrani su finalni mečevi na Svjetskom prvenstvu u stolnom tenisu. Pobjede su upisali Kinezi Yinghsa Sun i Zhendong Fan koji su bili bolji od sunarodnjaka Meng Chen i Chuqin Wanga...

Do svoje prve svjetske titule stigla je 22-godišnja Yingsha Sun koja je u finalnom meču svladala sunarodnjakinju Meng Chen s 4:2 u setovima nakon jednog sata i šest minuta igre.

Time je uzvratila Chen za poraz u finalu Olimpijskih igara u Tokiju kada je njena protivnica slavila istim rezultatom kojim je danas i izgubila.

Chen je uzela prvi set s 11-5, nakon čega Sun dobiva sljedeća tri i vodi s 3:1 (11-8, 11-7, 11-7). Sljedeći set otišao je na stranu olimpijske pobjednice (11-7), ali ne i šesti koji je dobila Sun s 11-6.

Zhendong Fan obranio je naslov svjetskog prvaka iz Houstona 2021. godine, a danas je u finalnom meču svladao sunarodnjaka Chuqin Wanga s 4-2 u setovima nakon jednog sata i 45 minuta igre.

Wang je dobio prvi set s 11-8, ali nakon toga više nijedan. Četvrti set dobio je Fan s 12-10 nakon velike drame, da bi u petom vodio s 10-5, ali velikim preokretom Wang dobiva set s 13-11.

Ipak, u šestom nije bilo toliko problema za branitelja naslova koji je slavio sa 11-3.