Mektić i Pavić u dubokoj krizi, ispali već u prvom kolu Roland-Garrosa

Branimir Korać • utorak, 30.05.2023.

Nikola Mektić i Mate Pavić nastavljaju nizati poraze. Novi je stigao u prvom kolu Roland-Garrosa gdje su pali u dva seta protiv Sandera Gillea i Jorana Vliegena...

Nekada najbolji par svijeta nije biti blizu igara kakve je prikazivao u prošle dvije godine. Jednostavno ušli su u vrlo lošu seriju i nisu dobili jak i ozbiljan par više od tri mjeseca.

Igraj na mečeve parova na Roland-Garrosu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U posljednjih deset mečeva Mektić i Pavić upisali su samo dvije pobjede i to protiv kombinacija koje su daleko od elitnih. Svladali su u Madridu Baeza i Kublera pa u Ženevi Casha i Pattena.

U Parizu su ih svladali Sander Gille i Joran Vliegen koji su bili bolji u dva seta. Bio je ovo peti dvoboj ovih parova i druga pobjeda Gillea i Vliegena koji su slavili i 2021. godine u Bercyju također s 2:0.

Mektić i Pavić nisu loše krenuli i u petom gemu prvog seta došli su do breaka te poveli s 3:2. Međutim u osmom gemu gube servis i zatim još jednom kod 6:5 čime gube i set.

U drugom setu odmah su Mektić i Pavić ušli u minus 0:3, vratili su se na 3:3, ali do kraja meča više nisu uzeli niti gem.

Forma je zabrinjavajuća i morat će se nešto napraviti kako bi se Mektić i Pavić izvukli iz krize u koju su zaronili.

Roland Garros, prvo kolo:
Sander Gille/Joran Vliegen (Belgija/Belgija) - Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 8) 7:5, 6:3