Hrvatske odbojkašice upisale novi poraz u Ligi nacija, Japan nije ispustio niti set

Mihaela Bradovski • petak, 02.06.2023.

Izabranice Ferhata Akbasa nisu uspjele kreirati iznenađenje i doći do pobjede protiv Japana i prvih bodova u Ligi nacija. Japan je slavio s 3:0...

Niti iz trećeg pokušaja hrvatske odbojkašice nisu uspjele osvojiti niti set u Ligi nacija. Ovaj put Japan je bio prejak i odnio je pobjedu 3:0 što u konačnici i nije neko veliko iznenađenje s obzirom na snagu Japana.

Igraj na odbojkaške mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Japan je tako i dalje stopostotan, nakon što je slavio s 3:1 protiv Dominikanske Republike, bio je bolji i sada od Hrvatske.

Odmah se vidjelo kako će Hrvatska imati velikih problema s brzim Japankama, ali izabranice Ferhata Akbasa su se borile i pokušavale pratiti taj visok tempo i u nekim trenucima su izgledale poprilično dobro.

Meč je krenuo odvajanjem Japanki koje su vrlo brzo stekle visoku prednost i nisu je do kraja seta ispuštale.

U drugom setu vodila se ravnopravna borba sve do 15:14 kada Japan radi seriju čak 7:0, odvaja se i dovršava posao.

Treći set ponovno je donio dominaciju Japana koji je poveo s 18:11, Hrvatska se uspjela približiti na tri poena zaostatka, ali bliže nije mogao.

Najviše poena u hrvatskim redovima ostvarila je Dijana Karatović, njih deset, a kod Japana Sarina Nishida skupila je 18 poena.