Partizan u majstorici nadigrao Cedevitu Olimpiju i izborio finale ABA lige

Mihaela Bradovski • utorak, 06.06.2023.

Košarkaši beogradskog Partizana izborili su prolaz u finale ABA lige. U polufinalnoj seriji s 2-1 su bili bolji od Cedevite Olimpije...

Dvije utakmice u Beogradu otišle su na stranu Partizana dok je ona jedna u Ljubljani pripala Cedeviti Olimpiji. Prednost domaćeg terena na kraju se pokazala kao ključnom i Partizan je osigurao nastup u finalu ABA lige gdje ga čeka Crvena zvezda.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U trećoj utakmici Beograđani su uz veliku podršku s tribina održavali prednost od samog početka, sjajno su otvorili utakmicu i poveli sa 17:2 i Cedevita Olimpija od početka je bila u zaostatku.

Gosti su se pokušavali vratiti u susret, sredinom druge četvrtine tricom Mulalića uspjeli su i izjednačiti na 29:29, Partizan se uspio odvojiti, do kraja druge četvrtine Cedevita Olimpija upisala je samo jedan poen i u drugom poluvremenu domaćin je mirno osigurao prolaz u finale.

Najbolji kod Partizana u ovoj pobjedi bili su Zach LeDay sa 17 poena i James Nunnally s 12 poena i pet asistencija. Kod Cedevite Olimpije Zoran Dragić je upisao 15 poena, a Amar Alibegović 11 uz pet skokova. Karlo Matković za 13 minuta dodao je deset poena, a Lovro Gnjidić za tri minute dva skoka i dvije asistencije.