Sara Beram preskočila prvu prepreku na Europskim igrama, put do odličja je težak

Branimir Korać, HINA • petak, 23.06.2023.

Hrvatska boksačica Sara Beram plasirala se u drugo kolo Europskih igara u poljskom Nowom Targu svladavši u kategoriji do 60 kg Njemicu Lene Marie Buechner jednoglasnom odlukom sudaca.

Trostruka pobjednica Beogradskog pobjednika i brončana lani s Europskog prvenstva u Budvi, Sara Beram je dominirala protiv mlade njemačke reprezentativke, koja je na EP-u U-22 u Poreču zauzela peto mjesto, a borila se i na Svjetskom prvenstvu seniorki.

Igraj na boksačke mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U osmini finala 28-godišnja Beram borit će se 26. lipnja u 18:30 sati protiv Bugarke Aslahan Mehmedove.

U eventualnom četvrtfinalu mogle bi je čekati iskusna bivša svjetska prvakinja Talijanka Alessia Mesiano, ukoliko pobijedi Rumunjku Marin i srpsku Ruskinju Šadrinu.

Za plasman na OI u Parizu Sari treba prolazak u polufinale, što bi bila i medalja.