Nogometašice SAD-a slavile protiv Vijetnamki

Krešimir Milić • subota, 22.07.2023.

U prvoj utakmici Svjetskog prvenstva nogometašice SAD-a upisale su pobjedu. S 3:0 slavile su protiv Vijetnama….

Svjetsko prvenstvo u Australiji nogometašice SAD-a su otvorile pobjedom. Pred više od 40 tisuća gledatelja u Aucklandu savladale su reprezentaciju Vijetnama s 3:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Junakinja dvoboja bila je Sophia Smith s dva zgoditka i asistencijom. Prvi gol zabila je u 14. minuti na asistenciju Alex Morgan. Moglo je vodstvo biti i veće u 43. minuti, ali Morgan je promašila penal.

No povećalo se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U sedmoj minuti nadoknade Smith je zabila svoj drugi gol na susretu za 2:0.

Konačan rezultat postavila je Lindsey Horan. Na asistenciju Smith, klupske suigračice iz Portlanda, zabila je u 77. minuti za 3:0

SAD je ovom pobjedom na prvom mjestu u skupini E. U skupini se nalaze još Portugal i Nizozemska, a nogometašice SAD-a brane i ove godine titulu svjetskih prvakinja.