Japanke napunile mrežu Zambijki

HINA, Krešimir Milić • subota, 22.07.2023.

Dugo se afrička reprezentacija dobro držala protiv favoriziranih Japanki koje su prvi gol zabile u 43. minuti. Japanske nogometašice bile su svjetske prvakinje 2011. godine, dok su 2015. igrale finale i bile poražene od Sjedinjenih Američkih Država…

Uvjerljivom pobjedom svoj su nastup na Svjetskom prvenstvu otvorile nogometašice Japana koje su u sklopu skupine C, u Hamiltonu, svladale Zambiju 5:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dugo vremena se afrička reprezentacija dobro držala protiv favoriziranih Japanki koje su prvi pogodak dale u 43. minuti. Gol je postigla Miyazawa. U nastavku susreta Japan je postigao nova četiri pogotka, a zabile su Tanaka, još jednom Miyazawa, Endo i Ueki.

Inače, tijekom dvoboja Minami Tanaka je postigla još dva gola, ali oba su poništena uslijed VAR provjera.

Japanske nogometašice bile su svjetske prvakinje 2011. godine, dok su 2015. igrale finale i bile poražene od Sjedinjenih Američkih Država.