Grčka ostaje u čekaonici, Mađarska četvrti put osvojila titulu svjetskog prvaka

Branimir Korać • subota, 29.07.2023.

Vaterpolisti Mađarske uzeli su titulu svjetskog prvaka. U finalu su bili bolji od Grčke nakon uspješnijeg izvođenja peteraca...

Očekivano drama i potpuno otvoren meč dvije reprezentacije vrhunske kvalitete. Ulog je bio ogroman, igralo se za titulu svjetskih prvaka stoga ne čudi velika nervoza i poveći broj pogrešaka u ključnim trenucima.

Nakon 32 minute igre nije bilo pobjednika, a priliku su imali i jedni i drugi stoga je odluka o pobjedniku donesena u raspucavanju s pet metara.

Mađari su imali nešto bolji ulazak u utakmicu i odvojili su se na dva gola razlike, ali Grčka se potpuno vratila kada je napravila preokret te stigla do vodstva.

Posljednji gol u regularnom dijelu susreta pao je tri minute prije kraja kada je Gendounias izjednačio na 10:10. Mogli su pobjede i jedni i drugi, ali nisu znali zabiti.

U raspucavanju s pet metara imali su i jedni i drugi po šest neuspješnih pokušaja da bi u sedmoj seriji Soma Vogel obranio pokušaj Papanastasioua i donio zlato Mađarima.

U grčkim redovima Gendounias skupo je četiri poogoka. Na drugoj strani po tri su imali Manhercz i Zalanki.