Benzema i ostale zvijezde saudijskog Al Ittihada poraženi od najstarijeg aktivnog iračkog kluba

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 06.11.2023.

U četvrtom kolu grupne faze Azijske lige prvaka saudijski Al Ittihad gostovao je kod iračkog kluba Al Quwa Al Jawiya i unatoč statusu favorita upisao je poraz...

Velik novac uložen je u Al Ittihad, dovedene planetarne zvijezde poput Karima Benzeme, Ngoloa Kantea ili Fabinha, ali svejedno nije uspio upisati pobjedu u gostima kod iračkog Al Quwa Al Jawiye.

Igraj na utakmice Azijske lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Irački roster prema transfermarktu vrijedi manje od osam milijuna eura što je daleko manje od godišnje plaće koju ima svaka od zvijezda Al Ittihada, no još jednom se pokazalo da ne igra samo novac.

Poveli su Iračani u završnici prvog poluvremena pogotkom iračkog reprezentativca Alija Jasima, 19-godišnjaka kojem predviđaju lijepu karijeru, a konačnih 2:0 u drugom dijelu je postavio još jedan reprezentativac, Mohannad Abdulraheem.

Al Ittihad je razočarao, u 90 minuta imao je samo četiri udarca na gol i na kraju je zaslužio poraz.