Danska izborila plasman na Europsko prvenstvo, u Stožicama odluka o drugom putniku

Branimir Korać • subota, 18.11.2023.

U skupini G kvalifikacija za Europsko prvenstvo Danska je osigurala prolaz na europsku smotru dok ćemo drugog putnika tek saznati...

Slovenija i Kazahstan u borbi na sve ili ništa dat će još jednog putnika na Europsko prvenstvo. Slovenija u taj susret ulazi s bodom prednosti i dovoljan joj je i remi, ali ne treba podcijeniti ogroman motiv Kazahstana koji još nikada nije bio na završnici velike smotre.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kazahstan je u petak ugostio San Marino i očekivano stigao do pobjede 3:1. Dvostruki strijelac bio je Islam Česnokov, a jedan pogodak dodao je Abat Ajmbetov. Jedini pogodak za San Marino postigao je Simone Franciosi.

Danska je pak svladala Sloveniju s 2:1 i tako je i matematički osigurala Europsko prvenstvo. Poveli su Danci u 26. minuti golom Joakima Maehlea, ali samo četiri minute kasnije Erik Janža je izjednačio.

U drugom dijelu Thomas Delaney pogodio je za 2:1 i Danska je do kjraja susreta zadržala tu razliku.

Dvoboj između Finske i Sjeverne Irske bio je bez značaja u borbi za prolaz, a Finci su slavili s 4:0.

Pogotke za Finsku postigli su Pohjanpalo, Hakans, Pukki i Lod.

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...