Odbojkašice Dinama ostale na korak do velikog preokreta u Grčkoj

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

U uzvratnoj utakmici osmine finala Challenge kupa za odbojkašice, Dinamo je slavio kod PAOK-a. Ipak, zlatni set otišao je na stranu grčke momčadi...

Jako blizu velikog preokreta bile su odbojkašice Dinama u osmini finala Challenge kupa. Grčki PAOK slavio je u Zagrebu s 3:0 u setovima, ali hrvatska ekipa nije se predavala.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gošće su odigrale jako dobra tri seta i izborile zlatni, međutim, tu je ipak ponestalo snage kompletirati preokret. PAOK ga je uzeo i porazom od 3:1 u setovima prošao u četvrtfinale.

Odbojakšice Dinama u prvom su setu zaostajale s 8:5, nakon čega su povezale šest poena. Do kraja seta čuvale su vodstvo i uzele ga s 25-19. Drugi set isto je bolje otvorio PAOK, no gošće su preuzele inicijativu te ga osvojile s 25-22.

U trećem setu zagrebačka momčad krenula bolje, a domaćin preuzeo konce. Imao je i vodstvo od 22-18, ali sa sedam uzastopnih poena Dinamo je izborio zlatni set.

Međutim, PAOK se odmah na početku odvojio, poveo s 8:0 i mirno priveo set prema kraju.