Milačić: 'Uspjeli smo probuditi Foremana u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo pobijediti'

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.12.2023.

U šestom kolu ABA 2 lige Šibenka je stigla do svoje prve pobjede, svladala je Cedevitu Junior sa 79:69. Damir Milačić bio je jako zadovoljan izvedbom svoje momčadi...

Napokon je probijen led, Šibenka je slavljem protiv Cedevite Junior došla do prve pobjede u ABA 2 ligi. Pobjeda je od još većeg značaja ako se zna da su Šibenčani dan ranije od 18 sati igrali protiv Zadra, a susret protiv Cedevite Junior počeo je već u 15 sati.

Igraj na utakmice ABA 2 lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Utakmica je bila jako zanimljiva. Prvo čestitam igračima s obzirom da smo jučer u 18 sati odigrali utakmicu sa Zadrom gdje smo se maksimalno potrošili i danas smo došli ovdje. Bili smo koncentrirani u nekim segmentima u kojima nam je bilo bitno, znali smo što Cedevita može. Uspjeli smo probuditi Foremana u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo pobijediti. Idemo dalje, nema velikog slavlja i okrećemo se novoj utakmici", rekao je nakon susreta trener Šibenke Damir Milačić.

Damir Mulaomerović istaknuo je silne probleme s izostancima, ali je i sportski čestitao Šibenčanima na zasluženoj pobjedi.

"Čestitke Šibenki, mislim da smo bili podjednaki, pogotovo zato što i oni i mi imamo dosta problema s ozljedama. Oni su sinoć igrali protiv Zadra, pa smo energetski bili na sličnoj razini. Još jednom, čestitam im, bili su spretniji, sretniji, uzeli su par bitnih napadačkih skokova, a u drugom poluvremenu nam je Foreman napravio dosta problema. Nama su i ozljede veliki problem, Bogdanović je s nama samo da popuni roster jer je bio bolestan pet dana. Karačić je izvrnuo zglob prije ćetiri dana tako da s te strane muku mučimo, ali opet zaslužena pobjeda Šibenke. Čestitam im, a mi idemo dalje i okrećemo se utakmici protiv Pelistera."