Atalanta 1:0 Lecce
Lecce

Pašalićeva Atalanta izborila pobjedu u mirnom susretu protiv Leccea

Filip Mihoković • subota, 30.12.2023.

U 18. kolu Serie A osmoplasirana Atalanta ugostila je jedanaestoplasirani Lecce. Susret je prošao mirno, bez mnogo prekida i kartona, a na kraju je slavio domaćin minimalnom prednošću...

Atalanta je u posljednjih pet utakmica ostvarila tri pobjede i dva poraza, a gorak okus u porazu 1:0 protiv Bologne ispravila je istim rezultatom protiv Leccea. Lecce je u posljednjih sedam susreta ostvario samo jednu pobjedu, slavio je 2:1 protiv Frosinonea.

Igraj na Juventus - Roma na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi dio susreta prošao je očekivano, Atalanta je napadala, a Lecce se branio. Dominirala je momčad iz Bergama posjedom i stvorenim prilikama, no unatoč tome nije uspjela ozbiljno ugroziti mrežu Leccea.

Nakon mirnog prvog dijela, momčad Atalante pojačala je pritisak u nastavku susreta, pa i samim time došla do pogotka. U 58. minuti Gianluca Scamacca asistirao je Ademoli Lookmanu koji je loptu pospremio u mrežu. Lecce je nakon primljenog pogotka počelo otvorenije igrati htijući doći do izjednačujućeg pogotka, no tome nije bio slučaj.

Atalanta je usporila ritam igre i mirno privela susret kraju. Mario Pašalić proveo je svih 90 minuta na terenu. Sjajno je ulazio u protivničkih 16 metara, a pogodio je i gredu šutom izvana. Marin Pongračić nije se našao u sastavu Leccea zbog žutih kartona.

Atalanta je obranila domaći teren te izborila važna tri boda. Trenutno se nalazi na šestom mjestu na ljestvici Serie A, no nisu još odigrane sve utakmice 18. kola. Lecce je porazom pao na 13. mjesto na ljestvici.