Slaven Belupo svladao Austrijance na početku Arena kupa

Mihaela Bradovski • srijeda, 10.01.2024.

Susretom između Slaven Belupa i Kapfenberga počelo je ovozimsko izdanje tradicionalnog Arena kupa. Farmaceuti su slavili s 1:0...

Austrijski drugoligaš Kapfenberg bio je prvi protivnik Slaven Belupa u Medulinu na Arena kupu. Farmaceuti su slavili s 1:0 i tako pobjedom otvorili nastup.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak stigao je u prvom poluvremenu točno na sredini tog razdoblja kada je Nongoh lijepo dodao u sredinu gdje je Tomislav Štrkalj koji s desetak metara zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela Liber je imao još jednu dobru priliku dok je u drugom poluvremenu Martinaga zatresao gredu.

Sljedeći protivnik Koprivničanaca bit će crnogorski prvoligaš Rudar iz Pljevlje, a susret je na rasporedu u subotu u 11 sati.

Pripremna utakmica:
Slaven Belupo - Kapfenberg 1:0

Slaven Belupo: Sušak – Krušelj, Boras, Božić, Štefulj – Brdik, Agbekpornu, Liber – Nongoh, Štrkalj, Šakota. Drugo poluvrijeme: Čović – Hlevnjak, Pllana, Međimorec, Riđan (od 70. Vlašić) – Lepinjica, Katalinić, Mioč – Caimacov, Ortiz, Martinaga.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841