Još jedan nevjerojatan preokret Bayer Leverkusena, Lovro Majer nastavlja zabijati

Mario Borko • subota, 30.03.2024.

U 27. kolu Bundeslige Apotekari su u samoj završnici preokrenuli Kramarićev Hoffenheim, Nenad Bjelica je s Union Berlin osvojio bod kod Frankfurta, a Lovro Majer je nakon gola za Vatrene zabio i peti ovosezonski za Wolfsburg...

Subotnje popodne u Bundesligi nije donijelo puno golova, ali smo skoro vidjeli prvi poraz Bayer Leverkusena. Apotekare su do 88. minute gubili 0:1 od Hoffenheima, ali su po tko zna koji puta ove sezone uspjeli preokrenuti i slaviti s 2:1. Union Berlin, Nenada Bjelice izborio je vrijedna bod na gostovanju kod Eintracht Frankfurta, Wolfsburg je u debiju novog trenera pobijedio Werder s 0:1, a Leipzig i Mainz odigrali su 0:0. Freiburg je s 0:3 "protutnjao" Moenchengladbachom.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Xabija Alonsa ponovno nas je prevarila. Gubili su Apotekari do 88. minute i činilo se da je po prvi puta ove sezone došlo vrijeme da upišu poraz, ali oni su opet u nadoknadi okrenuli utakmicu i zasluženo slavili. Hoffenheim je poveo u 33. minuti, a strijelac je bio Maximilian Beier. Nakon toga krenula je potpuna opsada gostujućeg gola, Oliver Baumann je skupio devet obrana, ali Bayer je nakon 30 bezuspješnih pokušaja uspio izjednačiti u 88. preko Roberta Andricha. Samo dvije minute kasnije Patrik Schick zabija za 2:1, potpuni preokret i ludo slavlje na BayAreni.

Za Čeha je ovo bio četvrti gol u sudačkom dodatku u posljednjih pet utakmica, a Bayer je sedma kola do kraja s 13 bodova ispred Bayerna sve bliže prvom naslovu prvaka u povijesti. Josip Stanišić ušao je u igru tik prije izjednačujućeg pogotka, a sudjelovao je u akciji za pobjednički Andrej Kramarić je za Hoffenheim igrao do 58. minute, a bio je ovo treći uzastopni poraz za njegovu ekipu. Trenutno su deveti i Europa je čini se sve dalje..

Eintracht Frankfurt i Union Berlin odigrali su 0:0. U utakmici u kojoj su domaćini dominirali u posjedu, a gosti opasnije prijetili, remi je ipak najrealniji ishod. Bjeličina momčad je nakon pobjede u prošlom kolu stigla do vrijednog boda na gostovanju i drži 12. mjesto. Josip Juranović u igru je ušao u 82. minuti. Frankfurt je ostao šesti s 41 bodom, trenutno je siguran na toj poziciji, a do kraja će teško napredovati. Hrvoje Smolčić utakmicu je odgledao s klupe.

Smjena Nike Kovača urodila je plodom za Vukove. Wolfsburg je pod vodstvom novog trenera Ralpha Hasenhuttla pobijedio na gostovanju kod Werdera s 0:2. Najvažniji detalj utakmice zbio se u 43. minuti kad je Anthony Jung zaradio crveni karton i više od 50 minuta ostavio svoju momčad s igračem manje. Maxence Lacroix to je iskoristio u četvrtoj minuti sučevog dodatka. Za svoj treći pogodak sezone, Francuz se spretno snašao nakon gužve u šesnaestercu i pogodio za vodstvo. U drugom dijelu gosti su apsolutno dominirali, a konačnih 0:2 postavio je Lovro Majer u 84. minuti. Bivši igrač Dinama utakmicu je započeo na klupi, u igru je ušao u 60., a ovo mu je bio peti gol sezone.

Vukovi su upisali prvu pobjedu još od početka prosinca i 11 uzastopnih utakmica bez nje. Trenutno su 14. i bore se za sredinu tablice. Werder je ostao deseti, ali se njegova prednost za društvom iza njega, nakon četvrtog uzastopnog poraza, drastično smanjila.

RB Leipzig i Mainz odigrali su 0:0, a najzaslužniji za to je gostujući vratar Robin Zentner koji je skupio devet obrana. Domaćini su dominirali, stvarali šanse, ali nisu uspjeli doći do četvrte uzastopne pobjede. S ovim bodom su trenutno četvrti i do kraja sezone ih očekuje velika borba za ulazak u Ligu prvaka. S druge strane za Mainz je ovo potvrda bolje forme, nakon pobjede u prošlom kolu s teškog gostovanja se vračaju s bodom i to im daje vjeru da mogu ostati u ligi. Trenutno su na mjestu koje vodi u razigravanje s dva boda više od Kolna i pet manje od Bochuma.

Freiburg je na gostovanju "razbio" Borussiju Moenchengladbach. Gosti su poveli već u sedmoj minuti preko Michaela Gregoritscha, a iako su domaćini do kraja poluvremena bili bolji, dva brza gola u drugom dijelu riješila su utakmicu. U 47. je zabio Merlin Rohl, a u 57. Ritsu Doan postavlja konačnih 0:3. Borussija je šest utakmica bez pobjede protiv Brazilaca iz Breisgaua, a poraz ih je bacio na 13. mjesto. Freiburg je sedmi i nada se potencijalnom ulasku u Europu.