Jadran nakon sporijeg starta nadigrao Jug AO u prvoj utakmici finala Prvenstva Hrvatske

Mario Borko • petak, 10.05.2024.

U prvoj utakmici finalna Prvenstva Hrvatske, Jadran je na Poljudu s 14:10 bio bolji od dubrovačkog Juga AO. Splićani su tako poveli s 1-0 u seriji koja se igra do tri pobjede, a najraspoloženiji su kod aktualnih prvaka bili Jerko Marinić Kragić i Loren Fatović...

Iako je Jug AO bio taj koji je prije prve utakmice finala Prvenstva Hrvatske bio u boljoj formi, Jadran na svom bazenu nije dopustio iznenađenje i poveo je u seriji s 1-0. Splićani su prvu dionicu igre završili u zaostatku, ali nakon toga su ubacili u brzinu više i zasluženo slavili s 14:10 (2-3, 5-1, 4-2, 3-4).

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dubrovčani su bolje ušli u utakmicu i prvu četvrtinu dobili su s 3:2. To kao da je naljutilo Splićane koji su drugu dionicu otvorili sa serijom 4:0 i stvorili prednost koju do kraja utakmice nisu ispuštali. U drugom poluvremenu prednost Jadrana kretala se između tri i pet razlike, a naposljetku je završilo 14:10 za aktualne prvake. Jug AO u ni jednom trenutku nije uspio smanjiti prednosti i tako zakomplicirati susret.

Najefikasniji kod Splićana bili su Jerko Marinić Kragić i Loren Fatović s po tri pogotka. Konstantin Harkov i Đuro Radović postigli su dva. Kod Dubrovčana je najraspoloženiji bio Hannes Daube koji je zabio četiri gola, a Rino Burić priključio se s dva.

Druga utakmica finala na rasporedu je tek 24. svibnja zbog europskih obaveza koje imaju obje ekipe. Jug AO očekuje Final Four Eurokupa, a Jadran ima rezultatski nebitnu utakmicu Lige prvaka protiv Marseillea. Za dva tjedna serija seli u Dubrovnik, naslov će osvojiti ekipa koja prva ostvari tri pobjede, a prošle sezone Splićani su naslov prvaka osvojili tek u “majstorici“ na svom bazenu.