Tottenham poslao Burnley u Championship, Everton i Crystal Palace nastavili dobru formu

Mario Borko • subota, 11.05.2024.

Čak šest utakmica 37. kola Premier lige odigrano je od 16 sati. Tottenham je teže od očekivanog pobijedio Burnley i tako ga izbacio iz lige. West Ham je isto učinio Luton Townu, a Crystal Palace i Brentford ostvarili su gostujuće pobjede...

U bogatom subotnjem programu u Premier ligi vidjelo smo tri pobjede domaćina, tri pobjede gostiju i samo jedan remi. Manchester Cityju, koji je nešto ranije slavio kod Fulhama u gostima, priključili su se Crystal Palace i Brentford, a obraz domaćina obranili su Everton, Tottenham i West Ham. Jedino utakmica Newcastlea i Brightona završila je bez pobjednika, 1:1.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Crystal Palace igra u odličnoj formi, tijekom tjedna Eaglesi su s 4:0 ponizili Manchester United, a sad su slavili u gostima kod Wolverhamptona. Strijelci su bili : Michael Olise, Jena-Philippe Mateta i Eberechi Eze. Poluvrijeme je završilo 0:2 za goste. Matheus Cunha vratio je nadu Wolvesima u 66., ali u 73. Eze je svojim devetim pogotkom sezone otklonio sve dvojbe oko pobjednika.

Naouirou Ahamada u 85. minuti je pocrvenio kod Palacea i neće moći igrati u posljednjem kolu protiv Aston Ville. Wolverhampton je u zadnjih deset utakmica pobijedio samo jednom, a sezonu će zaključiti gostovanjem kod Liverpoola.

Na utakmici Bournemoutha i Brentforda mreže su mirovale do 86. minute. Tada Bryan Mbeumo dovodi goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije Dominic Solanke izjednačuje rezultat. Bivši igrač Liverpoola igra sezonu karijere i ovo mu je bio već 19. pogodak u Premier ligi. Pčele su do pobjede stigli u petoj minuti sučevog dodatka. Mbeumo je bio u ulozi asistenta, a Yoane Wissa donio je sva tri boda.

Cherriesi u zadnjem kolu gostuju na Stamford Bridgeu kod Chelsea, a Brentford je domaćin Newcastleu.

Everton je dugo bio u opasnoj zoni, pridonijeli su tome i oduzeti bodovi, ali momčad Seana Dychea sezonu će završiti sa stilom. Dominic Calvert-Lewin pronašao je svoju najbolju formu kad je bilo najpotrebnije. Ovoga puta preuzeo je ulogu asistenta Abdoulayeu Doucoureu koji je u 31. minuti postigao pogodak vrijedna tri boda protiv odavno ispalog Sheffield Uniteda.

Toffeesi će u 38. kolu gostovati kod Arsenala, a Sheffield će se od Premier lige oprostiti pred svojim navijačima protiv Spursa. Bladesi će u tom susretu pokušati prekinuti niz od šest uzastopnih poraza i 13 utakmica bez pobjede. Ivo Grbić susret je pratio s klupe za pričuvne igrače.

Spursi se još uvijek nadaju da je Liga prvaka dohvatljiva, ali pobjeda protiv Burnleya ne ulijeva preveliko povjerenje da momčad Angea Postecogloua može do kraja ostvariti još dvije pobjede. Gosti su poveli u 25. minuti preko Jacoba Bruuna Larsena, a Pedro Porro u 32. vraća stvari na početak. Pogodak vrijedan tri boda djelo je Mickyja van de Vena. Nizozemac se ubacio iz drugog plana u stilu Joška Gvardiola i lijepo pogodio pokraj sjajno raspoloženog Arijanita Murića.

Burnley je ovim porazom i teoretski izgubio svaku šansu za ostanak u ligi, a Spursi čekaju dva kiksa Aston Ville i traže pobjede protiv Manchester Cityja i Sheffield Uniteda.

David Moyes svoju posljednju domaću utakmicu na klupi West Hama zaključio je pobjednički. Luton Town je rano poveo preko Alberta Sambia Lokonga, a James Ward-Prowse, Tomaš Souček i George Earthy donijeli su preokretu u drugom dijelu i prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede.

Hammersi još uvijek imaju mogućnost izboriti Europu, ali ne ovise sami o sebi i imaju težak zadatak u posljednjem kolu kod Manchester Cityja. Luton je ovim porazom zapečatio svoju sudbinu i druge će sezone igrati u Championshipu. Teoretski još uvijek mogu izboriti ostanak, ali trebat će u posljednjem kolu protiv Fulhama nadoknaditi zaostatak od 13 golova za Nottingham Forestom koji ne smije osvojiti nijedan bod.

Newcastle neće nadolazeće jeseni igrati u Ligi prvaka, ali šesto mjesto bilo bi više nego zadovoljavajuće na kraju ove sezone. Svrake su protiv Brightona, kod kuće, remizirale s 1:1 i tako malo kompromitirale svoje šanse da dođu do željene pozicije. Joel Veltman doveo je Hove Albion u vodstvo, a u petoj minuti nadoknade prvoga dijela Sean Longstaff postavio je konačni rezultat.

Momčad Eddieja Howea do kraja čekaju još dva gostovanja. U srijedu kod Manchester Uniteda i u nedjelju kod Brentforda. Brightonu su također preostale dvije utakmice, a protivnici su Chelsea i Crveni vragovi.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...