Modrić asistent u uvjerljivoj pobjedi Real Madrida, Sorloth junak u preokretu Villarreala

Mario Borko • subota, 11.05.2024.

Real Madrid se bez ikakvih problema na gostovanju obračunao s pretposljednjom Granadom. Kraljevi su slavili s 0:4, a posebno je inspiriran bio Brahim Diaz. Villarreal je kod kuće bio bolji od Seville, a Mallorca od Las Palmasa...

Nakon što je u srijedu osigurao 18. finale Lige prvaka, Real Madrid je u 35. kolu LaLige ostvario uvjerljivu pobjedu kod pretposljednje Granade. Los Blancosi su slavili s 4:0, a Luka Modrić, kao kapetan, upisao je šestu asistenciju u prvenstvu ove sezone.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Carlo Ancelotti odlučio je dobrano promiješati karte pa je tako od prvotimaca iz utakmice s Bayernom samo Antonio Rudiger startao i u ovoj. Na gol je ponovno stao Thibaut Courtois, a heroj Joselu zauzeo je mjesto u vrhu napada. Granada je u susret ušla hrabro, ali Real je pitanje pobjednika riješio već u prvom dijelu.

Fran Garcia postigao je vodeći pogodak u 38. minuti susreta, a tik prije odlaska na odmor prednost je povećao Arda Güler. Mladom Turčinu ovo je bio treći gol ove sezone, a Garcia je kod ovog pogotka preuzeo ulogu asistenta. Brahim Diaz bio je nerješiva enigma za domaću obranu, a sjajnu solo akciju okrunio je pogotkom u 49. minuti.

“Novopečeni Marokanac“ zabio je i drugi u 58. minuti, a asistent mu je bio Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je vrlo dobru utakmicu i vrlo nesebično upisao svoju 86. asistenciju za kraljevski klub. U 70. minuti umjesto njega u igru je ušao Toni Kroos.

Ranije su odigrane još dvije utakmice. Mallorca je pogotkom Giovannija Gonzaleza s 1:0 pobijedila Las Palmas, a Villarreal je u sedmoj minuti sudačke nadoknade stigao do potpunog preokreta i 3:2 pobjede protiv Seville.

Sevilla je dva puta vodila. Youssef En-Nesyri zabio je za vodstvo u 26. minuti, a samo četiri minute kasnije Alexander Sorloth izjednačuje. Marokanac je svojim drugim pogotkom pred predah donio novo vodstvo gostima. U ludoj završnici Yerson Mosquera ponovno vraća Žutu podmornicu u igru, a Sorloth svojim drugim pogotkom, u sedmoj minuti sučeve nadoknade, donosi potpuni preokret i veliko slavlje.

Villarreal je osmi i još uvijek se bori za Europu, a Sevilla se porazom i teoretski oprostila od te mogućnosti.