Čileanac senzacionalno izbacio Đokovića, trebalo mu je samo 68 minuta

Branimir Korać • nedjelja, 12.05.2024.

Veliko iznenađenje dogodilo se u šesnaestini finala Masters 1000 turnira u Rimu. Prvi tenisač svijeta Novak Đoković glatko je poražen od Čileanca Alejandra Tabila...

Čileanac Alejandro Tabilo stigao je do uvjerljivo najveće pobjede u svojoj igračkoj karijeri. U drugom kolu turnira u Rimu lakoćom je svladao Novaka Đokovića.

Igraj na mečeve turnira u Rimu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tabilo niti sam nije mogao vjerovati na kraju meča, trebalo mu je samo 68 minuta da u dva seta s terena isprati prvog tenisača svijeta. Đoković nije bio niti sjena onog Đokovića kakvog poznajemo i zasluženo je poražen.

U cijelom meču Đoković je osvojio samo deset poena na reternu, nije imao niti jednu break loptu i nije imao nikakve šanse.

Već početak meča pokazao je da to nije Đokovićev dan. Tabilo je poveo s 4:0 i nakon toga rutinski priveo set kraju sa 6:2.

Očekivalo se da će Đoković bolje zaigrati u nastavku susreta, ali odmah na početku drugog seta izgubio je servis dok je Tabilo igrao sjajno na svom servisu i nije dopustio veći pritisak.

Kod 5:3 Tabilo dolazi do prve meč lopte na servisu Đokovića, odmah ju je realizirao i prošao u osminu finala.